Суботня негода на Львівщині: усі комунальні та рятувальні служби Дрогобича спрацювали оперативно

12 Червня 11:46

Через потужні зливи, які пройшли 10 червня на Львівщині, та критичного збільшення рівня води у гірських річках, постраждали курорт Східниця та Стрийщина.

У межах Дрогобича та територіальної громади масштабних надзвичайних ситуацій негода не завдала – поінформував 12 червня на щотижневій понеділковій нараді Ігор Юзьв’як, керівник відділу з питань НС та цивільного захисту населення ДМР.

Під час негоди – тимчасово було знеструмлено водозабір «Гірне» через аварійну ситуацію на лінії електромереж. КП «Дрогобичводоканал» оперативно повідомив мешканців про проблему, відтак спільно із фахівцями ПрАТ «ЛОЕ» пошкодження були усунені, а водопостачання – відновлено. За що очільник громади подякував керівникам двох служб.

Паралельно, відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення було здійснено моніторинг наслідків негоди на вулицях міста та у населених пунктах територіальної громади. За інформацією від старост сіл ТГ – по населених пунктах значних підтоплень не відбулось. Хоча рівень води у річках підвищився та подекуди таким і залишається до сьогодні. На межі критичної ситуація у селі Бистриця. За словами старости Олександри Семків – річка Бистриця підмила правий берег пішохідного переходу між селами Ступниця та Селець. В інших населених пунктах – рівень води в річках значно піднявся.

Що стосується Дрогобича – то як поінформували комунальники – під час суботньої негоди вулиці міста чи певні мікрорайони не зазнали суттєвих підтоплень. Найперше мова іде про проблемні вулиці – Євгена Коновальця, Горішня Брама, Бориславська, які часто зазнавали підмивань у час злив. Цього разу – ці вулиці та мікрорайони не підтопило. Як підкреслив міський голова Тарас Кучма – це свідчить про те, що комунальні служби міста провели комплексні роботи із розчистки каналізаційних мереж та ливневих каналізацій по місту, а на деяких вулицях довелось вжити інженерних рішень –  проведено заміну мереж, їх розширили і тим самим усунено ризики подальших підтоплень цих вулиць.

Наслідки негоди відчули на собі певні заклади освіти Дрогобича. Так за словами головного освітянина міста Романа Грицая – у дошкільній установі №19 частково протік дах, затопило підвали старого приміщення школи №5.

Протікала покрівля і в Народному домі, що у Стебнику – зазначив керівник Управління культури та розвитку туризму Стас Лецик. Там затекло 4 кімнати та підтоплено підвальне укриття.

Перейти до вмісту