Стоп, насильству! Школярі Дрогобича відзняли відеороботи, якими закликають протистояти насильству в сім’ї та школі

25 Листопада 13:10

З 25 листопада до 10 грудня стартує щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Основною метою акції є – привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильcтва тощо.

З метою привернення уваги до болючої теми сьогодення, відділ сім’ї та молоді ДМР оголосив конкурс серед учнівської молоді міста на написання сценаріїв з протидії насильства. Як розповіла керівник відділу сім’ї та молоді Леся Пашко, до участі в конкурсі зголосилося чимало талановитої молоді Ліцеїв та Гімназій міста.

В результаті відбору конкурсної комісії, перемогу отримали два сценарії – учнів Ліцею №16 та Ліцею №4. За створеними сценаріями, за підтримки фотостудії «Кекс», учні відзняли інформаційно-просвітницькі ролики, які в ці дні ми демонструємо в мережі Інтернет, – розповіла Леся Пашко.

За задумом учнів Ліцею №4 – їхня відеоробота розкриває різні види насильства: фізичне, економічне, психологічне, сексуальне тощо. Відтак у своєму зверненні школярі закликають не замовчувати проблему та протистояти їй. Відеоробота учнів Ліцею №16 більше сконцентрована на булінгу в шкільному колективі та насильству в сім’ї, відтак демонструє негативні наслідки цих процесів.

Як розповідає Олександра Пашко, проблема насильства в сім’ї, булінгу в колективах щорічно вражає негативною статистикою. Так, станом на 25 листопада цього року надійшло 195 звернення з Дрогобицького районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області стосовно вчинення домашнього насильства в сім’ї, з них:
– 16 повідомлень – від дітей;
– 157 повідомлень – від жінок;
– 22 повідомлення – від чоловіків.

Протягом 2021 року на обліку у відділі-службі у справах дітей перебувало 5 дітей, які потерпіли від домашнього насильства. У зв’язку з вчиненням домашнього насильства та реальною загрозою в сім’ях, протягом 2021 року двоє жінок разом із дітьми, мешканці м.Дрогобича, були влаштовані у Львівський обласний притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства.

Аналогічний притулок на базі Дрогобицького міського центру до кінця цього року планують відкрити і в місті Котермака. В центрі жінки зможуть отримати психологічну та моральну підтримку, розраду від психолога та мешкати там певний час.

Окрім цього, 25 листопада працівниками відділу у справах сім’ї та молоді ДМР у центрі Дрогобича було проведено акцію “16 днів проти насильства”. Перехожим працівники роздали інформаційні буклети, а також відповідні листівки із контактами, куди звертатися у випадку виявлення актів насильства.

 

Перейти до вмісту