«Стійкість освітньої системи: виклики війни та шляхи розвитку» – у Дрогобичі відбулась освітянська конференція

9:15 29 Серпня 2024

28 серпня у Центрі Душпастирства молоді відбулась традиційна освітянська конференція, яка згуртувала керівництво області, представників влади міста, а також керівників навчальних установ громади. Зокрема на конференцію завітали – Павло Хобзей, директор КЗ ЛОР «ЛОІППО», Андрій Хамик, заступник начальника управління ДСЯО у Львівській області, начальник відділу інституційного аудиту, очільник громади Тарас Кучма, заступник з соціальних та гуманітарних відносин Юрій Кушлик, керівник відділу освіти Петро Шев’як.

Модерувала захід – заступниця керівника відділу освіти Галина Марчук. Тема цьогорічної конференції – «Стійкість освітньої системи: виклики війни та шляхи розвитку».

Поблагословив зустріч Владика Ярослав Приріз, який зазначив, що на якісне формування освітнього середовища в Україні працюють три інституції – родина, школа та церква. Владика подякував освітянам громади за те, що мужньо долають усі виклики часу та гідно несуть світло знань серед допитливих дитячих сердець.

Коли слово взяв очільник громади Тарас Кучма – то побажав педагогам успішного нового навчального року та спільної Перемоги.

Російський агресор намагається знищити сьогодні нашу культуру та освіту, стерти нашу ідентичність. Однак ми мужньо чинимо спротив на усіх фронтах. Дякую кожному педагогу за те, що ви є тими провідниками між світом знань та кожним окремим учнем. Вміло закладене зерно істини – має прорости гарним врожаєм. Цьогоріч вперше в історії Дрогобича та краю загалом ми відкриваємо на базі Гімназії № 5 клас із патріотичним напрямком. Адже це те, що сьогодні найбільш необхідне нашому підростаючому поколінню – духовність, міцна віра, патріотизм, збережені традиції. Тож спільно творимо заради майбутнього і в імя нашої Перемоги”, – наголосив Тарас Кучма.

Відтак, керівник відділу освіти Петро Шев’як коротко охарактеризував зміни та виклики в освітній галузі громади, які постали впродовж минулого року та очікують в цьому. За його словами – в громаді налічується 31 заклад загальної середньої освіти та є 11 942 здобувачів освіти. Середня наповнюваність класів – 23,14 учнів. В школах громади наразі навчається 505 дітей з числа ВПО, хоча в загальному школярів з числа переміщених осіб є 1 722. Тож завдання номер один – якомога більшу кількість учнів з числа переміщених осіб охопити саме очною формою навчання. Також у Дрогобицькій громаді з 2027 року за освітньою реформою функціонуватиме 2 ліцеї та 15 гімназій.

Успішно функціонують крім шкіл і 19 закладів дошкільної освіти та низка творчих, спортивних і позашкільних закладів. Учні дрогобицьких шкіл – переможці низки конкурсів, олімпіад та творчих заходів. Цю успішну тенденцію примножують з кожним роком.

Коли слово взяли Павло Хобзей та Андрій Хамик – то говорили про виклики в освітянському середовищі, які виникли через війну. Це і енергетична криза, і невтішна демографічна ситуація, і міграція учнів в середині країни та закордон, це і гідне функціонування української мови в освітніх установах та в неформальному спілкуванні учнів, а також ряд інших.

За баченням Міністерства освіти та науки України – навчання в новому освітньому році має відбуватися офлайн. Виняток становлять лиш окуповані міста та території. Сьогодні ситуація в країні не надто втішна – через війну зруйновано понад 400 шкіл. У 2023-2024 рр близько 200 тис. дітей позбавлені якісного доступу до навчання та мають через це низку проблем. Чимало школярів по сьогодні послуговуються мовою агресора в особистісному спілкуванні, на перервах тощо. Тому завдання кожного педагога бути своєрідним пунктом незламності для дітей, опорою та гідним прикладом. Дрогобич завжди славився і славиться своїм освітнім середовищем, бо є і університетським містом. Тож щиро дякую усім вам за те, що сієте, вчите та плекаєте гідне й патріотичне майбутнє покоління нашої держави”, – наголосив Павло Хобзей.

Окремо на конференції обговорили заходи з покращення якості надання освітніх послуг для дітей з особливими потребами та розвитку інклюзії. А директорка Долішньолужецької гімназії Ганна Федоричко – представила присутнім соціальне підприємництво школи, де учні спільно із вчителями виготовляють трав’яні чаї, фруктові чипси тощо.

Завершили захід патріотичним виконанням пісень юних талантів міста – Вікторії Жереб та Андрія Гриценка.

Перейти до вмісту