Стебницька лікарня поповнилась новими сучасними апаратами. ЗМІ. ФОТО

30 Грудня 0:00

Під завісу 2018-го Стебницька міська лікарня отримала приємні оновлення, – заклад поповнився надсучасними апаратами для діагностики захворювань, невідкладної медичної допомоги та проведення складних операцій.

“Стебник – сіра зона…”. “Нічого тут не змінюється…” “Ніхто нічого не робить…” і т.д. Такі та часом гірші коментарі часто можна бачити в соціальних мережах останнім часом. Втім вони були завжди. І доля правди у них є, адже Стебник справді досі виглядає занедбаним містом, в якому невирішених проблем ще ой як багато.

Але казати, що не робиться нічого буде просто несправедливо. У Стебнику теж є позитивні зміни, які потихеньку, потроху рухають місто вперед та роблять його комфортнішим для мешканців.

Сьогодні, на завершення 2018 року, ці зміни особливо відчутні у Стебницькій міській лікарні. Завдяки спільним зусиллям медичної сфери, депутатів, влади та всіх хто докладає зусиль в цьому напрямку головна оздоровниця Стебника може хвалитись проведеними заходами енергозбереження та придбаним надсучасним обладнанням, що дозволяє вже зараз покращувати діагностику та лікування та навіть рятувати життя, проводячи операції людям тут, на місці.

Цьогоріч Стебницька міська лікарня отримала апарат штучної вентиляції легень. Його завезли до закладу буквально три дні тому, а в ніч на вчора завдяки цьому апарату в стебницькій лікарні вже було проведено першу операцію. Апарат був придбаний завдяки коштам співфінансування – 286 тисяч гривень отримано з субвенції держбюджету за клопотанням нардепа Богдана Матківського. 3%-ве співфінансування забезпечила Дрогобицька міська рада.

У ЛОР відділенні лікарні з вчорашнього дня стоїть новенький надсучасний УЗД-апарат, який дозволяє обстежувати практично всі органи. Сьогодні люди вже проходять діагностику на ньому. Придбаний він за кошти обласного бюджету за запитами депутата обласної ради Юрія Нестора, – 450 тисяч гривень та 3%-вого співфінансування з Дрогобича.

З дня на день в лікарню завезуть нову модель електроенцефалографа, аналогів якому по області немає, – є лише в приватних лікарнях Львова. 230 тисяч гривень з держбюджету та 3%-ве співфінансування з Дрогобицької міської ради на нього вже виділені.

А невідкладну першу медичну допомогу у Стебнику зможуть надавати якісніше, рятуючи життя в випадках зупинки серця завдяки дефібрилятору. 210 тисяч гривень на це “вибили” із держбюджету, з стандартною часткою співфінансування зі сторони Дрогобича.

Окрім цього, завдяки регулярним клопотанням обласного депутата Юрія Нестора, лікарня отримала 200 тисяч гривень з обласного бюджету на реалізацію заходів енергозбереження. Завдяки чому в вересні-жовтні було замінено 33 вікна в стаціонарах, – у палатах, де лікуються та перебувають люди.

Раніше, нагадаю, завдяки старанням депутатів Дрогобицької міської ради від Стебника (Тарас Городиський, Олена Бичков’як, Іван Куць) лікарня виграла мікропроект (300 тисяч гривень) на енергозбереження закладу, завдяки якому вдалось замінити 28 вікон та двері. А сумарно за два останні роки в стебницькій лікарні вже замінили 101 вікно.

“Все це можливо лише завдяки тому, що працює команда, він низу до верху. Одна людина нічого не може зробити. А коли є злагоджена командна робота, починаючи від вас усіх і закінчуючи депутатами міської ради, обласної ради і народним депутатом – тоді є спільний результат, який сьогодні приємно представити.” – зазначив на зустрічі з колективом закладу начальник відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимир Чуба.

На зустріч з медколективом і презентацію нового обладнання прибули також народний депутат від 121 виборчого округу Богдан Матківський, міський голова Дрогобича Тарас Кучма та профільний заступник Василь Качмар, депутат обласної ради від м. Стебник Юрій Нестор, депутати Дрогобицької міської ради від м. Стебник Тарас Городиський та Олена Бичков’як та звісно головний лікар КПН “Стебницька міська лікарня” ДМР Андрій Коцюба.

“Ми дуже раді, що все це вдалось втілити. Це важливі апарати, які суттєво покращують якість обстеження та надання медичної допомоги. Раді з того, що сьогодні наша лікарня потроху змінюється. Ці зміни насправді дуже відчутні. Бо за останні два роки наш заклад зазнав значного оновлення і ці роботи продовжуються далі” – розповідає фельдшер Стебницької міської лікарні, за сумісництвом депутат Стебницької міської ради Андрій Руденко.

“Я радий, що вдалось приїхати і побачити ці оновлення на власні очі. Одна річ, коли ти бачиш на папері, що придбано якийсь апарат чи зроблено якісь роботи. А зовсім інша, – коли бачиш ці зміни на власні очі.” – зізнався депутат ВР від Дрогобиччини Богдан Матківський.

До слова, попит на користування медичними послугами у Стебнику чималий. Тож затребуваність нових апаратів тут буде очевидною. Відтепер стебничани матимуть можливість обстежуватись, отримувати якісніші медичні послуги та навіть оперуватись, не покидаючи рідне міста.

Ніна Федько, “Трускавець онлайн

Чат-бот Гаряча лінія