Сталий розвиток муніципалітетів за стандартами ISO: у Дрогобичі стартував кількаденний семінар від ОБСЄ для представників ОМС
Після утворення територіальних громад, в органах місцевого самоврядування назріло питання роботи з даними. Новоутвореним органам місцевого самоврядування довелося по крупинках збирати інформацію з різних інстанцій, щоб оцінити реальну ситуацію для прийняття подальших ефективних рішень. Відтак ці дані почали стандартизувати. Ефективним у цих процесах став досвід європейських країн, які свого часу також пройшли шлях децентралізації.
Не менш важливим для ОМС є обмін досвідом, який відбувається як локально, так і під час різноманітних навчальних програм.
Цими днями у Дрогобичі стартував кількаденний семінар “Практичний аналіз показників сталого розвитку муніципалітетів на основі стандартів ISO”. Організаторами заходу виступили офіс ОБСЄ та КУ «Інститут міста Дрогобича». Географія учасників, яких близько двадцяти, покриває всю Україну.
Під час відкриття семінару, учасників дійства привітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступник голови ЛОДА Олександр Кулепін, представник офісу ОБСЄ Андрій Мунтян. Модератом заходу виступив керівник КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка.
Кожна громада зіткнулася з новими викликами після 24 лютого. Змінився звиклий порядок життя у містах та селах. В цих умовах для кожного органу місцевого самоврядування важливо, щоб управлінські процеси були стандартизовані. Щоб були чітко прописані горизонтальні та вертикальні правила управління. Сподіваюся, що цей семінар дасть результат, щоб ми розвивали нову Україну. Україна вже ніколи не буде такою, як до війни. А це можливо завдяки співпраці між містами, громади та європейськими партнерами. Вітаю Вас у Дрогобичі. Бажаю отримати не лише нові знання, а й насолоду від знайомства з древнім та сучасним Дрогобичем, – привітав гостей Тарас Кучма.
Як розповів Володимир Кондзьолка, в межах семінару учасників ознайомлять з системою показників та індикаторів за міжнародними стандартами, цілями та показниками сталого розвитку, економічним та бюджетним плануванням за індикаторами ISO. Розкажуть про організацією єдиної системи публічних послуг на основі «Дія Центр». Ознайомлять з процедурою формування стратегії розвитку громади, економічних та інвестиційних профайлів, баз даних. Ділитимуться досвідом роботи ОМС в умовах війни та практики комунікації з громадою.
Програмою заходу також передбачено виступи експертів Центру розвитку інновацій Сергія Лобойка, Михайла Лейченка та Наталії Балдич.
Підбиття підсумків та завершення семінару планується в кінці цього тижня. Кожному учаснику буде вручено сертифікати від ЦРІ та ОБСЄ.