Сталий розвиток муніципалітетів: у Дрогобичі відбувся п’ятиденний семінар від ОБCЄ
Після тривалої пандемії Covid-19, Україна, як і більшість країн світу, перейшла у формат дистанційного спілкування та онлайн-заходів. Зараз в Україні більш ніж півроку триває активна фаза повномасштабної російсько-української війни, через що ряд заходів, навчальних семінарів та конференцій також неможливо було провести в форматі живого спілкування.
Відтак п’ятидений семінар від ОБСЄ, проведений у Дрогобичі наживо, став ковтком свіжого повітря як для учасників, так і для організаторів заходу, адже дав можливість зібрати разом представників органів місцевого самоврядування з різних міст України, поспілкуватись неформально та обмінятись досвідом втілення позитивних практик та вирішення існуючих проблем.
Семінар від ОБСЄ під назвою «Практичний аналіз показників сталого розвитку муніципалітетів на основі стандартів ISO» проходив з 15 по 19 серпня у Дрогобичі, на базі НВК «Зефір». Організувала та втілила проект команда КУ «Інститут міста Дрогобича» під керівництвом Володимира Кондзьолки.
До участі в навчанні долучились представники дев’яти громад з різних регіонів України, поміж якими Вінниця, Рівне, Радивилів, Івано-Франківськ, Коршів, Буча, Лебедин, Жовква, Борислав та безпосередньо Дрогобич.
Протягом п’яти днів учасники мали змогу в живому форматі прослухати доповіді експертів ОБСЄ, представників Центру розвитку інновацій, а також представників профільних управлінь Дрогобицької міської ради – про цифрову трансформацію громад, економічне та бюджетне планування, вплив війни на життєдіяльність громад та роботу органів місцевого самоврядування, вимушені заходи оптимізації, а також комунікаційну стратегію управління громади.
Дрогобицьку міську раду представляли – КУ «Інститут міста Дрогобича» Інна Скорик, управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій – Зеновій Квасній та управління інвестицій та економічного розвитку – Микола Рупняк.
У п’ятницю, 19 серпня, відбувся завершальний день семінару та вручення сертифікатів.
Учасники заходу мали можливість поспілкуватись неформально, обмінятись досвідом, обговорити болючі питання з життя кожної громади. По завершенні навчання, учасники коротко поділились враженнями:
Віталій, Буча:
Семінар виявився дуже пізнавальним. Вдалось дізнатись чимало нової інформації, яку можна запроваджувати в нашій громаді.
Надія, Івано-Франківськ:
Захід – просто неймовірний. Я тішусь, що є такі люди, які в своїх громадах втілюють настільки круті проекти та ініціативи.
Святослав, Жовква:
Це перший за тривалий час семінар в живому форматі. Дякую за можливість взяти в ньому участь та відчути себе у відрядженні, перебуваючи в рідному місті. Дрогобич має багато успішних кейсів, які варто переймати іншим.
Тетяна, Рівне:
Щира дяка та пошана організаторам. Коли я їхала сюди, то думала що їду в непримітне провінційне містечко. Однак по факту опинилась в прогресивному європейському місті. Після побаченого в Дрогобичі, я повертаюсь додому з дуже гарними враженнями, бо є моменти, по яких навіть наше місто не дотягує до вас.
Оксана, Борислав:
Дякую організаторам, бо вдалось знов відчути себе студентами. Рівень семінару – дуже високий: від організації до залучених експертів, спікерів. Це колосальний досвід.
Наталя, Вінниця:
Зупинюсь на кількох тезах.
По-перше, Інститут міста – це крута фішка Дрогобича, яку можна розвивати та масштабувати надалі.
По-друге, відзначу співпрацю ОМС та бізнесу, адже навіть цей заклад свідчить про те, що бізнес не боїться інвестувати кошти в Дрогобич.
По-третє, за ці кілька днів ми відчули, що в Дрогобичі турбуються про мешканців. Так, немає меж вдосконаленню. І те, що громада ставить високу планку та вимагає більшого, свідчить в першу чергу про динаміку позитивного розвитку в вашій громаді.
Альона, Лебедин:
У мене неймовірні враження. Ми вже радимось, що можна втілювати в нашій громаді. Щиро дякую організаторам та бажаю всім нам мирного неба.
Роман, Лебедин:
Ми не слухали інформацію, ми її просто поглинули. За ці п’ять днів ми дізнались дуже багато цікавої та важливої інформації для себе та своїх громад.
Міський голова Тарас Кучма особисто вручив сертифікати всім учасникам семінару та відзначив важливість таких заходів.
Ви є тими цеглинками, які будують Україну. Маю надію, що цей семінар додав трохи цементу в будівництво, для з’єднання наших цеглинок. Бо після часу руйнування має йти час відбудови і від кожного з Вас напряму залежить відновлення та розвиток нашої країни – наголосив Тарас Кучма.