Сприяння євроінтеграції, міжмуніципальному партнерству та перемозі України – підсумки візиту очільників громад України до Брюсселю
Триває візит представників п’яти територіальних громад, в тому числі й Дрогобицької, до «столиці Європейського Союзу» – Брюсселя. Організатори поїздки – Мережа захисту національних інтересів «АНТС» та International Centre for Ukrainian Victory «ICUV».
Мета візиту до Бельгії – налагодження партнерських зв’язків для допомоги Україні у післявоєнній реконструкції та відбудові.
Як повідомив очільник Дрогобицької громади Тарас Кучма, впродовж двох днів очільники громад мали низку зустрічей з головою міжпарламентської групи співробітництва Україна-Бельгія Джорджем Далеманжем, сенатором Федерального Парламенту Королівства Бельгія Марком Демесмаекером, депутатами Європарламенту Вітольдом Ващиковським, Міхаєлем Галлером та Андюсом Кубілюсом, які представляють Польщу, Німеччину та Литву, представниками Комітету регіонів та Українського Хабу. Також поспілкувалися з журналістами.
Впродовж усіх зустрічей сторони обговорюють не лише поточну ситуацію в Україні, а й виклики та проблеми, які доведеться вирішувати громадам після війни. Мова йде про розвиток інфраструктури, побудову житла, створення робочих місць.
У цьому питанні Дрогобиччина має декілька суттєвих переваг. Зокрема Дрогобицька громада розташована близько до кордону з Європейським союзом. Інвестиційний потенціал включає в себе наявність виробничих площ та земельних ділянок, які придатні як для виробництва, так і сільського господарства. Сюди вже релокує бізнес, зокрема представники галузі ІТ.
Особливої уваги заслуговує участь української делегації у засіданні Комітету Регіонів ЄС. «Оплески для України», – так прокоментували зустріч на сторінці АНТС у Фейсбук.
Захист України – захист всього цивілізованого світу! Ця теза є ключовою під час наших зустрічей з європейськими парламентарями.
Завдячуючи нашим партнерам «АНТС» ми маємо змогу, як представники громад розповісти про ситуацію в Україні, презентувати інвестиційний потенціал громад та отримати чітке розуміння настроїв європейських парламентарів та депутатів.
Ми обговорили проблеми, які виникли у громадах після 24 лютого 2022 року. Також проговорили питання подальшої адміністративної реформи та ключової ролі місцевого самоврядування в Україні. З цього приводу європейські колеги цікавилися роллю РДА, адже відповідальність за прийняття рішень лежить на органах місцевого самоврядування. Запитували про права, якими наділені громади. Також ми продовжуємо налагоджувати контакти міжмуніципальної співпраці.
Ключове питання, яке ми скрізь лобіюємо на зустрічах – негайне надання Україні засобів захисту та зброї. Кожного дня гинуть воїни і цивільне населення. Чим швидше цивілізований світ прийме рішення про надання Україні військової допомоги, тим менші шанси у російського агресора безкарно наносити удари по українських містах та селах, вбивати мирне населення та військових.
Разом ми повинні зупинити імперську мрію країни-терориста росії!, – прокоментував Тарас Кучма на своїй сторінці у Фейсбук.
Очільники громад переконані, Україна зробила євроінтеграційний вибір і сьогодні відстоює його кров’ю. Європа має підтримати Україну у швидкій інтеграції та відновленні. Для громад України стратегічно важливим є налагодження міжмуніципального партнерства з європейськими містами та громадами. Війна має закінчитися перемогою для України. Тому лідери націй не повинні затягувати з рішенням надання Україні зброї.