Спорт: У Дрогобичі відбувся традиційний турнір з гирьового спорту, присвячений пам’яті Бориса Подскоцького

0:00 18 Квітня 2019

17 квітня у Народному домі імені Івана Франка відбувся традиційний турнір з гирьового спорту, присвячений пам’яті тренера, педагога Бориса Подскоцького.

У командному заліку перше місце посіла команда ДДПУ імені Івана Франка, друге — команда «Еней» і третє — «Ветерани».

Найстаршим учасником турніру став 73-річний Антохув Збігнєв, який у довгому циклі штовхнув 2 гирі по 16 кілограм 35 разів і посів перше місце у своїй вікові категорії.

Ярослав Пиль у категорії «до 60 років» зайняв перше місце у довгому циклі з результатом 51 раз.

Команду дівчат ДДПУ представляли: Василина Кривецька, Анна Троцюк, Іванна Галій, Маряна Дьорка, Діана Олійник, Марія Ключник, а команду юнаків — Віталій Бечкало, Станіслав Борсюк, Андрій Журавчак, Павло Близняк, Роман Ієговський, Андрій Лагуш.

Суддівську колегію представляли Роман Кушнір, Володимир Кізло та студенти вишу.

Організатором змагань виступив сектор з питань фізичної культури та спорту ДМР за підтримки Народного дому імені Івана Франка.

Довідка:

Подскоцький Борис Євстахійович (14.10.1920-08.03.1995)

Народився в м. Жмеринка, Вінницької області, у сім’ї залізничників. Батько був Репресований у 1936 році, загинув у таборі в м. Воркуті (в 1962 р. – реабілітований).

У 1947 році переїхав у м. Трускавець. Працював інструктором лікувальної фізкультури в санаторії, одночасно вчителем фізичної культури Трускавецької середньої школи № 2.

На початку 50-х років заснував секцію важкої атлетики, де залучалась до занять молодь з 13-14 років. Закінчив Київський державний інститут фізичної культури у 1954 році.

У 1964 році захистив кандидатську дисертацію, а в 1965 році отримав вчене звання, доцента.

З 1963 року до останнього дня життя (до 1995 р.) віддав роботі у ДДПІ ім. І. Франка. Займав посаду завідувача кафедри фізичного виховання, цього ж інституту. Був суддею Всесоюзної категорії, позаштатним співробітником Всесоюзного науково-дослідного інституту фізичної культури м. Москва. Написав більше 60 наукових праць. Є співавтором підручника з важкої атлетики. Виховав цілу плеяду талановитих спортсменів.

Сектор з питань спорту ДМР

 

Перейти до вмісту