Співпраця у різних напрямках – культурному, комунальному та освітньому: наслідки візиту Надзвичайного та Повноважного Посла Латвії в Україні у Дрогобич | Відео

14:58 9 Грудня 2021

9 грудня у Дрогобич завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Латвії в Україні Ілгварс Клява, а також представники латвійського агентства інвестицій та розвитку, представники компанії по утилізації та переробці сміття, цифровізації кладовищ тощо. Дрогобич представляли – міський голова Тарас Кучма, заступники міського голови Андрій Коцюба, Андрій Ковч, секретар міської ради Орест Каракевич, Роман Москалик та Руслан Щерба, депутат районної ради.

Як зазначив очільник громади Тарас Кучма – досвід латвійців Дрогобичу цікавий у кількох напрямках: адміністративне управління, енергетична незалежність, вирішення питання спорудження сміттєпереробного заводу та сортування сміття, обмін талановитою молоддю для перейняття освітнього та культурного досвіду тощо.

Ми активно вивчаємо Ваш досвід та досвід сусідньої Польщі в плані адміністративного управління, оскільки із утворенням минулого року у нас територіальної громади, наші площі із 42 км2 збільшилися до 424 км2. Відповідно зросла кількість викликів та завдань перед нами. Ми окреслили наступні пріоритети своєї роботи – це якісні медичні послуги, розвиток культури та духовні цінності. Ми відкриті до співпраці на міжнародному рівні та хочемо акумулювати у своїй громаді кращі практики адміністрування, нових технологій та досвіду із Латвії. Аналогічно це стосується і ведення фермерства – хочемо розвивати і його, оскільки в останні роки у цій галузі спостерігається спад, – наголосив Тарас Кучма.

Місто із великим потенціалом та позитивними людьми, – так охарактеризував Дрогобич Надзвичайний та Повноважний Посол Латвії в Україні Ілгварс Клява. За його словами – Латвія готова ділитися своїм адміністративним досвідом, оскільки і сама пройшла не легкий шлях. Також Ілгварс Клява підкреслив, що латвійці мають на меті продовжувати тісну співпрацю із містом Котермака у різних напрямках, чекають у гості дрогобицькі делегації, зокрема відкриті до обміну між талановитими учнями та студентами, готові здійснювати програми реабілітації українських солдат, відкриті до співпраці в культурній сфері та сфері переробки твердих побутових відходів і в допомозі створення сміттєсортувального заводу. Також Надзвичайний та Повноважний Посол поділився досвідом латвійців у плані ведення лісництва та розвитку компаній, які вирощують саджанці на експорт.

Україна, зокрема Львівщина та Ваш Дрогобич, можуть брати на озброєння ці практики, оскільки у нас створено сотні конкурентних фірм, які вирощують саджанці та продають і експортують їх. Аналогічно ми радо поділимося своїм досвідом у сміттєвому питанні, зокрема щодо створення сміттєпереробного заводу та в питанні сортування сміття в місті, – підкреслив Надзвичайний та Повноважний посол Латвії в Україні Ілгварс Клява.

Більше про культуру сортування сміття та досвід Латвій у цьому напрямку розповіла Діана Барановська, член правління компанії Eco Baltia Vide. Зокрема, вона зауважила, що мешканцям Дрогобича насамперед слід навчитися сортувати сміття починаючи із власних осель. Відтак слід вести мову про спорудження сміттєпереробного комплексу, якого сьогодні потребує не лишень Дрогобич, а й уся Львівщина та Україна загалом.

На завершення зустрічі посадовці обмінялися символічними подарунками. Тарас Кучма презентував Надзвичайному та Повноважному Послу дрогобицьку сіль та подякував за візит, який покликаний продовжити спільні напрацювання між Дрогобичем та Латвією у багатьох сферах.

Додамо, під кінець вересня компанії Eco Baltia Vide передала Дрогобичу 50 контейнерів для сортування пластику на вулицях міста.

Перейти до вмісту