Співдружність України та Польщі: у Дрогобичі відкрили новий простір Полоністичного науково-інформаційного центру

20 Вересня 13:42

У час, коли Україна та Польща пліч-о-пліч стоять на захисті цивілізованого світу від одвічного ворога – московії, у Дрогобичі посилюють міжнародне партнерство. Так у середу, 20 вересня, відбулося відкриття Полоністичного науково-інформаційного центру імені Ігоря Менька Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка в оновленому приміщенні на вулиці Тараса Шевченка.

Офіційне відкриття відбулося за участю почесних гостей. Привітати дрогобичан з вагомою подією у житті міста та громади завітали сенаторка Республіки Польща та президентка Битомського клубу місцевого самоврядування Галіна Бєда, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Наталія Рудчик, заступник мера Битома Станіслав Корман.

Почесні гості відзначили винятковість Дрогобича у польсько-українському партнерстві. Це і наукова та муніципальна співпраця, діяльність науково-інформаційного центру, польської школи та товариства, функціонування костелу та представництва польської громади.

За словами польських гостей, саме така багаторічна співпраця стала ключовою у підтримці України та Дрогобицької громади з перших днів повномасштабного вторгнення росії.

Вітаючи почесних гостей, учасників дійства та засновницю Центру Віру Меньок, очільник громади Тарас Кучма також відзначив важливість багаторічного партнерства між Дрогобичем та Польщею.

Очільник громади наголосив, що у ці дні ми вкотре спостерігаємо як між Україною та Польщею намагають внести деструктив у відносини, посіяти розбрат. Однак на локальному рівні ситуація зовсім інша і відкриття оновленого Полоністичного центру є свідченням взаємних відносин.

Українці вміють дякувати за допомогу в часі біди. Сьогодні унікальний момент. Тому ми вкотре не просто дякуємо за все зроблене, а дякуємо за те, що маємо змогу жити, а завдяки українським воїнам, тут у Дрогобичі провадити наше дійство під мирним небом, – наголосив Тарас Кучма.

Згадували під час заходу й партнерство між Дрогобичем і Битомом, а також про багаторічний Фестиваль Бруно Шульца, який єднає Дрогобич і Польщу.

Серед промовців виступили й голова РВА Степан Кулиняк, проректор ДДПУ Микола Пантюк, капелан ДДПУ о. Олег Кекош, декан української та іноземної філології доктор філологічних наук Петро Мацьків, голова іудейської громади Йосиф Карпін, голова Центру Українсько-Австрійської співпраці Ярослав Лопушанський, голова Дрогобицького польського культурно-освітнього товариства «Відродження на Україні» Марія Галяс.

Підбили підсумки заходу Віра Меньок та художній директор Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі Гжегош Юзефчук.

Нагадаємо, Ігор Меньок – ініціатор та організатор Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі, засновник Музею Кімнати Бруно Шульца, організатор міжнародного літературно-мистецького проєкту «Друга Осінь», багаторічний ініціатор та промоутер багатовимірної українсько-польської співпраці Дрогобицького університету та міста Дрогобича.

Перейти до вмісту