Спільно напрацьовують алгоритм розвитку сільських територій: у громаді тривають робочі зустрічі із активом сіл

11:53 14 Травня 2024

Щоб села нашої громади не занепадали, а розвивались, вдосконалювали фермерство, чи садівництво, були привабливими для інвестора та найголовніше – втримали мешканців на місці. З такою метою тривають робочі зустрічі очільника громади Тараса Кучми із активом сіл Дрогобицької ТГ.

Так, у ці дні, спільно із старостою Василем Василенком відбулись дві грунтовні зустрічі у селах Гаї Нижні та Гаї Верхні. Активні мешканці сіл, педагоги та працівники культури зібрались у навчальних закладах, щоб разом із керівництвом міста напрацювати алгоритм дій щодо подальшого розвитку сіл, виокреслити проблеми, які наразі наявні та виокремити першочергові завдання щодо покращення інфраструктури їхніх населених пунктів тощо.

Перша зустріч відбулась у селі Гаї Верхні. Як зазначив Тарас Кучма – у час війни більшість коштів всі міста скеровують на допомогу воїнам та армії. Звісно, є низка першочергових завдань, які потребують вирішення. Однак – кожна вкладена копійка у певну справу в час війни має приносити прибуток для громади. Тож слід добре думати та аналізувати, на які проєкти скеровувати ресурси.

Завдання кожного села нашої громади сьогодні створити ініціативну групу із активних мешканців, які б спільно напрацювали алгоритм дій щодо розвитку села, знайшли ті галузі та «родзинки», які можна розвивати та зробити яскравим магнітом сіл. Це може бути розвиток фермерства, садівництва, виготовлення унікальної крафтової продукції, на якій знаються мешканці села та багато іншого. Це в свою чергу допоможе втримати мешканців сіл на місці, сприяти їхньому працевлаштуванню та відкриттю нового потенціалу села. Більше мешканців, які не покидають рідний населений пункт – краще і школам, адже зросте наповнюваність класів тощо. Якщо проєкти, які ви запропонуєте будуть цікавими – ми в свою чергу будемо спряти із пошуку грантів для них, – підкреслив у своїй розмові Тарас Кучма.

Порушили під час зустрічей і питання освіти і новітніх реформ. За ними більшість навчальних закладів громади стають гімназіями та мають дотримуватись певної наповнюваності класів. Що стосується сільських шкіл – то тут у навчальних закладах загальна кількість дітей має становити не менше 60 учнів на школу. Так, в Верхньогаївській гімназії ця норма майже на межі – 69 учнів на всю школу. Зважаючи на це, очільник громади порекомендував старості та активним мешканцям села розглянути варіант надання житла в селі для мешканців з числа ВПО. Такі б родини поповнили громади сіл та водночас допомогли б з наповнюваністю класів. А також не виключено, що започаткували б новий бізнес.

Трішки краща ситуація в Нижньогаївській гімназії – тут кількість учнів становить поза 100 осіб на всю школу. Однак, селу та його активним мешканцям теж слід долучитись до напрацювання алгоритму із розвитку своєї території.

Ініціативні групи впродовж двох тижні мають напрацювати своєрідну робочу карту із розвитку села та покращення його інфраструктури – відтак на нових зустрічах їх буде обговорено та детально проаналізовано.

Перейти до вмісту