Спільна молитва, урочистий захід та майстер-класи для молоді: у Медвежі вшанували видатного майстра гобелену Михайла Біласа
У рамках відзначення 100-ї річниці з Дня народження Народного художника України Михайла Біласа у Дрогобицькій громаді відбулись урочистості.
У неділю, 4 серпня, у селі Медвежа Дрогобицької громади відбулась панахида, під супроводом о. Євгена Вороновського. Її відслужили біля пам’ятного знаку на місці лісничівки (хати лісника), де з 2 до 12 років разом з батьками проживав майбутній всесвітньо відомий майстер гобелену, вишивки, аплікації та пастелі Михайло Білас.
Урочисті заходи відбулись у народному домі села Медвежа. Концертна програма була наповнена народними піснями та патріотичними творами. Своє мистецтво дарували таланти Дрогобиччини. А саме, народні колективи Дрогобицького центру культури та мистецтв «Каменяр»: народний музичний гурт «Галич», народний вокальний ансамбль «Журавка», народний вокальний ансамбль «Вишиванка» народного-дому-філії с. Старе Село, а також солісти: Василина Ковальчук, Роман Стахнів, Ольга Стефанків та Мар’ян Харів.
Також звучали твори у виконанні земляків художника – вокального ансамблю «Медвежаночка» народного дому-філії с. Медвежа та учнів Медвежанської гімназії імені Михайла Біласа.
Ведучим заходу виступив Іван Сех.
Родзинкою вшанування пам’яті Михайла Біласа став майстер-клас за мотивами робіт митця, організований працівниками Дрогобицької бібліотеки імені В’ячеслава Чорновола.
До відзначення ювілею долучились колишній сільський голова Степан Коваль, гості з міста Трускавець: директор художнього музею Михайла Біласа – Олена Білас-Березова, начальник відділу культури Трускавецької міської ради Тетяна Татомир та племінниця Михайла Біласа – Юлія Пилат-Білас.
Захід відбувся за підтримки Управління культури та розвитку туризму та старости сіл Медвежа, Ступниця, Котоване, Селець Романа Явірського.
Організатори висловлюють подяку Мирославу Лужецькому за наданий транспорт.
Нагадуємо, з нагоди 100-ї річниці з Дня народження Михайла Біласа у палаці мистецтв Музею Дрогобиччина експонують твори автора з фондової колекції музейного комплексу. Це – гобелени, аплікації, пастелі та унікальна колекція ляльок, якою володіє музей. Доповнили експозицію роботами з приватної родинної колекції Біласів.