Сонячна електростанція в лікарні та ЛЕД-освітлення в Стебнику: Дрогобич на шляху реалізації проєктів із енергоефективності за механізмами ЕСКО

23 Листопада 9:14

Енергоефективність у громадах – запорука економії місцевих коштів, орієнтир в напрямку цільового використання електроенергії та заміни низькоефективного вуличного обладнання на економне і сучасне.  Встановлення сонячних електростанцій та утеплення фасадів комунальних установ – усі ці теми днями порушили в світлиці Дрогобицької міської ради під час обговорення проєкту ГЕФ/ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах, шляхом застосування механізму ЕСКО».

До діалогу були залучені заступники міського голови Дрогобича  – Роман Бейзик, Юрій Кушлик та Василь Качмар, керівниця управління інвестицій та економічного розвитку ДМР Леся Лазунда, староста Стебника Тарас Городиський, представники відділу освіти та комунальних структур міста.

Як зазначив Олексій Корчміт, голова правління у ГО «Українська Асоціація енергосервісних компаній» – ЕСКО-інвестори бажають вкластися одразу у три  напрямки в Дрогобицькій громаді: це сонячна електростанція в одній із лікарень Дрогобича, вуличне ЛЕД-освітлення Стебника та комплексне утеплення чотирьох дитячих садків.

Згідно Меморандуму з Дрогобицькою громадою проект ГЕФ/ПРООН – надає супровід щодо пошуку енергосервісної компанії, прорахунку пропозицій та підготовки документації по встановленню сонячних панелей на покрівлі одного з корпусів Дрогобицької міської лікарні №1, проведення енергоаудиту вуличного освітлення у Стебнику та представлення ЄСКО-пропозиції, а також заходів енергозбереження у бюджетних установах громади.

Загалом, ЕСКО – це механізм, завдяки якому органи місцевого самоврядування мають можливість залучити інвестиції у сфері енергоефективності у комунальні будівлі (школи, садочки, лікарні тощо), скориставшись послугами приватних енергосервісних компаній (ЕСКО).

В межах зустрічі та діалогу було запропоновано замінити на ЛЕД-освітлення 87 ліхтарів у Стебнику та промоніторити механізм зекономлених витрат.

У підсумку зустрічі – керівництво міста промоніторить отриману інформацію щодо ймовірної економії електрики на запропонованих об’єктах  та поінформує про готовність включитися в реалізацію цих задумів.

Перейти до вмісту