Сьогодні – День Державного Гімну України: у закладах профтехосвіти Дрогобича проходить патріотичний флешмоб

Сьогодні, 10 березня, Україна відзначає День Державного Гімну України. Це свято підкреслює значення національного гімну – як символу боротьби та єдності українського народу.
В час повномасштабної війни це свято має особливе значення, адже ми продовжуємо відстоювати свою свободу, незалежність та територіальну цілісність. Відтак кожен рядок національного гімну звучить ще потужніше та допомагає нам плекати віру в нашу перемогу.
З нагоди Дня Державного Гімну України у закладах профтехосвіти Дрогобицької громади реалізовують патріотичний флешмоб. Студенти технікумів та коледжів громади впродовж дня проведуть заходи з масового урочистого виконання гімну України.
Про акцію повідомила начальниця відділу сім’ї та молоді Олександра Пашко. Всі відео планують зібрати на сторінці відділу у соцмережі Фейсбук, аби продемонструвати патріотичні настрої в громаді, єдність та пошанування одного з головних державних символів України.
До слова, історія Державного Гімну України бере свій початок у 1862 році, коли поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Невдовзі композитор Михайло Вербицький створив музику до цього вірша, і пісня швидко поширилася серед українського народу.
10 березня 1865 року у польському Перемишлі вперше публічно прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського – «Ще не вмерла Україна». Згодом, протягом багатьох років «Ще не вмерла Україна» була неофіційним гімном українського народу, символом національного відродження.
15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну України.