Соціальні ініціативи та якісна продукція: як КП «Тарком» розвивається на Дрогобицьких теренах
Понад два роки на теренах Дрогобицької громади функціонує КП «Тарком». Фермерське підприємство із Миколаївської області було перевезене в нашу громаду з-під обстрілів у червні 2022 року. Чимало зусиль було прикладено фахівцями та ветеринарами, щоб реабілітувати тварин, які сповна зазнали жахіття війни. Адже більшість із них були налякані, пережили стрес, деякі – поранені.
У Дрогобицькій громаді, в селі Лішня, підприємство не тільки локально розмістилося, але й розвивається та запроваджує низку соціальних ініціатив для мешканців громади.
Так, керівник КП «Тарком» Максим Кравченко спільно із начальником Управління соціального захисту населення ДМР Іваном Терлецьким напрацювали соціальну ініціативу – ваучери на безкоштовне отримання молока певною категорією дітей громади. Безпосередньо розроблено практичний алгоритм дій та індивідуальні ваучери на отримання молочної продукції, які щотижня дають право на безкоштовне отримання молока у визначених точках розливу. Такі ваучери успішно використовують 100 дітей Дрогобицької ОТГ ( з розрахунку 4 л. молока на 1 дитину в місяць).
До категорії дітей, які можуть отримати ваучери на безкоштовне отримання молока належать:
– діти загиблих / поранених захисників та захисниць України,
– діти військовослужбовців зниклих безвісти,
– діти поранених військовослужбовців.
Родини вже одержали свої індивідуальні ваучери на безкоштовне молоко та ознайомлені з графіком та місцями його отримання. Мова іде як про діток Дрогобича так і Стебника. Загалом, ваучери можна отримати в Управлінні соціального захисту населення ДМР.
Окрім цього, КП «Тарком» реалізовує свою продукцію, а саме молоко, у визначених точках розливу як в Дрогобичі так і Стебнику для всіх бажаючих. Вартість 1 л. молока становить 20 грн. Мешканці міста купують продукцію та задоволені її якістю. Надої здійснюють безконтактним, механічним способом – зазначають на підприємстві.
Додамо, станом на сьогоднішній день на базі КП «Тарком» утримують корів двох порід – червона степова і чорна ряба, які походять зі східних та південних регіонів України.
Підприємство робить уклін на молочні породи корів та проводить селекцію, відповідно до розробленої концепції підприємства 2023-2028 років.