Контролюй закупівлі міста

За допомогою сервісу DOZORRO ви зможете проконтролювати всі закупівлі міста

Інформація

Dozorro – це онлайн-платформа (портал), де будь-хто може надати зворотній зв’язок замовнику чи постачальнику, суспільству чи правоохоронним органам щодо проведеної процедури закупівлі, обговорити та оцінити умови конкретної закупівлі, проаналізувати закупівлі окремого замовника. Основний функціонал порталу — подання структурованого відгуку.

Основне джерело даних — це сам бізнес, інтереси якого порушили і який залишає відгуки. Перевагою платформи є пряма інтеграція з базою даних ProZorro. Будь-який тендер оголошений у системі публічних закупівель, одразу відображається на порталі Dozorro та на нього може бути залишений відгук та коментар.

Сервіс працює згідно рішення виконавчого комітету № 129 Рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради “Про затвердження Порядку проведення аналізу здійснення закупівель за кошти бюджету Дрогобича”

Типові питання

Що таке DOZORRO?

Dozorro – це онлайн-платформа (портал), де будь-хто може надати зворотній зв’язок державному замовнику чи постачальнику, суспільству чи правоохоронним органам щодо проведеної процедури закупівлі, обговорити та оцінити умови конкретної закупівлі, проаналізувати закупівлі окремого замовника. Основний функціонал порталу — подання структурованого відгуку, який зможе проаналізувати комп’ютер. У своєму опитувальнику ми ставимо доволі прості запитання, які здебільшого передбачають відповідь «так» чи «ні». Під кожне запитання можна додати описову частину. Крім того, даний портал покликаний допомогти у захисті інтересів того чи іншого учасника шляхом інформування про можливі шляхи оскарження та підготовки звернень до правоохоронних та контролюючих органів.

Хто адмініструє роботу порталу?

Портал створено та підтримується командою Transparency International Україна за підтримки Open Contracting Partnership, Omidyar Network, EBRD та МФ “Відродження”.

На чому базується робота Dozorro та звідки беруться дані для аналізу?

Основне джерело даних — це сам бізнес, інтереси якого порушили і який залишає відгуки. Перевагою платформи є пряма інтеграція з базою даних ProZorro. Будь-який тендер оголошений у системі публічних закупівель, одразу відображається на порталі Dozorro та на нього може бути залишений відгук та коментар..

Як залишити відгук?

Для того, щоб залишити відгук на порталі Dozorro за знайденою закупівлею спочатку потрібно авторизуватися на порталі через Facebook або Google. Після пройденої авторизації, необхідно перейти на відповідну закупівлю щодо якої потрібно залишити відгук. Для цього необхідно натиснути на головній сторінці порталу “Подати відгук” Потім, скориставшись пошуком за відповідними параметрами (ID закупівлі, замовник тощо) вибрати бажаний тендер та натиснути “Залишити відгук”. Далі система запропонує оцінити умови закупівлі, процес кваліфікації та виконання замовником умов договору. Вибравши відповідну категорію, можна залишити свій коментар та оцінити відповідну категорію. При цьому, можна заповнити відповідні форми, які запропонує система.

Хто може залишити відгук на закупівлю?

Залишити відгук може будь-яка особа (потенційні учасники, учасники, постачальники, замовники, громадяни), яка авторизувалася на порталі через Facebook або Google.

Як Замовник може залишити відгук?

Станом на сьогодні розробляється функціонал для можливості залишати відгуки замовникам. Така можливість буде реалізована найближчим часом через відповідні майданчики, на яких зареєстровані замовники.

Які наслідки залишеного відгуку?

Кожен відгук, який залишають користувачі, є частиною лягає в основу майбутньої бази даних за якою можна буде зробити висновок про якість закупівельного процесу того чи іншого замовника. Крім того, завдяки Dozorro-спільноті більша частина залишених відгуків перевіряються та робляться відповідні висновки. За результатами розгляду відгуків щодо закупівель, у разі виявлення порушень законодавства, інформація скеровується до відповідних контролюючих та правоохоронних органів. Разом з тим, замовнику ж слід пам’ятати, що відгуки на порталі використовуватимуться у методології оцінки якості проведення процедур та ризик-індикаторах, які сьогодні знаходяться в стадії розробки.

Що таке Dozorro-спільнота?

Dozorro-спільнота – це об’єднання громадських організацій, які здійснюють відкритий та публічний моніторинг закупівель за відгуками, які залишаються на порталі Dozorro. Перелік таких організацій можна знайти на сторінці www.dozorro.org на вкладці Dozorro-спільнота.

Як можна ознайомитися з роботою Dozorro-спільноти?

Для цього потрібно серед переліку організацій на вкладці Dozorro-спільнота необхідно вибрати відповідну громадську організацію. Після вибору Ви потрапляєте на відповідний профіль ГО. Сторінка з профілем ГО умовно розділена на 3 блоки з відповідною інформацією. На даній сторінці в блоці 1 можна побачити відповідальних за моніторинг осіб, контактну інформацію, сфери діяльності ГО та регіони, в яких вона працює. Крім того, тут можна знайти посилання на цікаві історії (блоги) від представників ГО. В блоці 2 міститься ПОШУК ТЕНДЕРІВ З ВІДГУКАМИ, які надходять на ГО. Найважливіший розділ – блок 3 – це ТЕНДЕРИ В РОБОТІ ГО. Він складається з п’яти вкладок, які відображають хід опрацювання кожного окремого відгуку представниками громадської організації: відгуки до опрацювання; виявлені порушення; надіслані звернення; отримані результати; зрадоперемоги.

Чи можна ознайомитися з надісланими листами до правоохоронних та контролюючих органів за результатами розгляду відгуків та відповідями на них?

Вся інформація щодо розгляду відгуків є загальнодоступною. У випадку опрацювання відгуку членами Dozorro-спільноти вони будуть доступні у вкладці Dozorro-спільнота. Перейшовши за даною вкладкою, можна побачити порушення, які були виявлені громадською організацією, а також ознайомитися з направленими листами до відповідних контролюючих та правоохоронних органів та відповідями на них. Крім того, ознайомитися з відповідними листами можна перейшовши через посилання “Dozorro-спільнота” та вибору відповідної громадської організації. Далі, в профілі цієї організації можна ознайомитися з надісланими листами та відповідно отриманими відповідями на них.

Хто несе відповідальність за зміст відгуку образливого характеру?

Відповідальність за відгук залишений на порталі Dozorro несе його автор. При цьому, Transparency International Ukraine не несе відповідальності за залишені відгуки та залишає за собою право на видалення таких відгуків.

Хто розглядає відгуки?

Залишені відгуки опрацьовуються відповідними представниками Dozorro-спільноти. Всі відгуки є загальнодоступними. Крім того, для окремих великих Замовників, створено відповідні кабінети на порталі Dozorro, що дозволяє їм контролювати закупівлі, які здійснюються їхніми структурними підрозділами. Для перегляду таких замовників та відгуків за ними необхідно перейти за посиланням “Dozorro-спільнота” та перейти на вкладку “ЗАМОВНИКИ ТА КОНТРОЛЕРИ”. Потім можна вибрати відповідного Замовника та перейти до його кабінету, де можна ознайомитися з усіма залишеними відгуками та відслідкувати позицію керівного органу чи уповноваженої особи щодо конкретного відгуку.

Про що можна залишати відгук?

У відгуках можна залишати інформацію про весь закупівельний процес з моменту оприлюднення оголошення до виконання договору сторонами. Також, інформацію про досвід роботи з конкретним замовником/учасником/постачальником та сумлінність виконання ними умов договору.

Де можна проглянути приклади-кейси оскарження?

На головній сторінці порталу є окремий розділ Блог, де описано типові ситуації щодо порушення вимог закону у сфері закупівель, а також оскарження таких порушень. Крім того, корисним буде розділ Оскарження, на якому зібрані шаблони листів за типовими порушеннями у закупівлях, які можуть бути використані суб’єктами закупівельного процесу.

Як доєднатись до Dozorro-спільноти?

Долучитись до членів Dozorro-спільноти можна надіславши відповідне звернення на електронну адресу [email protected].

Де можна знайти курси або матеріали щодо громадського моніторингу?

Безкоштовні методичні матеріали щодо роботи з інструментами моніторингу розміщені на он-лайн платформах за посиланням:

Курси для Замовників на Prometheus

Каталог курсів від Infobox ProZorro

Курс для активістів та журналістів щодо моніторингу публічних контрактів на ВУМ

Крім того, вся інформація відображена на порталі Dozorro допомагає у здійсненні публічного моніторингу та захисті інтересів суб’єктів закупівельного процесу.

Перейти до вмісту