«Слово — це зброя, а не спів солов’я!»: У Дрогобич з пізнавальною лекцією завітала видатна мовознавиця Ірина Фаріон

13:27 10 Листопада 2022

Вчора, з нагоди Дня української писемності та мови Дрогобич зустрів видатну мовознавицю, педагога, політичну та громадську діячку Ірину Фаріон. Камерна зустріч пройшла у Центральній міській бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола, під куруванням Управління культури та розвитку туризму ДМР, керівниці відділу культури і мистецтв Лесі Татарської, а також директорки Дрогобицької централізованої бібліотечної системи Марти Андрусик.

Захід розпочали хвилиною мовчання за полеглими воїнами та спільним виконанням Гімну України під музичний супровід вихованців Дрогобицького фахового музичного коледжу ім. В. Барвінського.

Привітали мовознавцю на Дрогобицькій землі міський голова Дрогобича Тарас Кучма та Леся Татарська.

Сьогодні маємо велику честь вітати вас на нашій землі. Ви непересічна особистість, яка власним прикладом показує нам, українцям, як потрібно відстоювати свою мову, культура та ідентичність. І робити це слід постійно, а не лишень в хвилини біди та лихоліть. Війна, яку розгорнули на наших землях орки чітко продемонструвала – їхня ціль не тільки наші міста та села, а в першу чергу викорінення культури та мови. Це ті методи боротьби та звірства, якими вони орудували, коли знищували Запорізьку Січ, руйнували Барутрин, коли голодом виморювали наших предків та інтелігенцію та відправляли їх в заслання у Сибір. Мова та культура – це та ДНК, яка вирізняє нас з поміж інших та є генетичним кодом української нації, який маємо берегти та передавати з покоління в покоління, – наголосив Тарас Кучма.

Відтак, слово взяла Ірина Фаріон, яка розкрила чимало актуальних тем. Серед яких проблематика самоідентичності та самоідентифікації українського народу, яку роками витісняла радянська влада. Брак популяризації знання історії України, української мови, літератури та культури, значення мови в час війни.

Слово — це архів пам’яті. Що роблять російські вбивці, коли окуповують наші міста? Знищують нашу культуру, вилучають українську історичну та художню літературу, яка суперечить постулатам кремлівської пропаганди. Тому зараз ми як ніколи маємо берегти своє. Не викидати з шкільної програми цінні скарби літератури – такі як «Сад Гетсиманський» Івана Багряного, «Марія» Уласа Самчука, «Великий льох» Тараса Шевченка — список ще довгий. Ми маємо їх плекати, перечитувати і спонукати до вивчення наступні покоління, — наголосила Ірина Фаріон.

Окрім цього, Ірина Фаріон відповіла на численні запитання присутніх та подарувала міській бібліотеці добірку книг на мовознавчу тематику. Опісля зустрічі кожен охочий міг придбати книги авторства Ірини Фаріон, зробити фото, взяти автограф та поспілкуватись віч-на-віч.

Перейти до вмісту