Скористалися іпотечним житловим кредитом – маєте право на податкову знижку
Платник податку на доходи фізичних осіб має право отримати податкову знижку на частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, фактично сплачених протягом звітного податкового року.
Таке право виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначені платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.
У разі якщо будинок (квартира, кімната) купується за рахунок іпотечного житлового кредиту, частина суми процентів, що включається до податкової знижки платника податку – позичальника іпотечного житлового кредиту, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року в рахунок його погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, розрахованого за такою формулою: К (коефіцієнт) = 100 м2 : фактичну загальну площу житла, що будується (придбавається) платником податку за рахунок іпотечного кредиту.
Якщо цей коефіцієнт більший, ніж одиниця, до податкової знижки включається сума фактично сплачених процентів за іпотечним кредитом без застосування такого коефіцієнта, тобто якщо житло, придбане за рахунок іпотечного житлового кредиту, не перевищує 100 кв. м, то платник податку має право включити до податкової знижки суму всіх сплачених процентів.
Для отримання податкової знижки необхідно подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації річну декларацію про майновий стан і доходи, копії: паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податку, кредитного договору, нотаріально завіреного договору іпотеки, відповідних платіжних документів, в яких визначено суму сплачених процентів за користування іпотечним кредитом, та реквізити рахунку для повернення коштів.
Розмір податкової знижки складатиме 15% від суми цих витрат, але не більше сплаченого у минулому році податку із заробітної плати. Тому потрібно подати ще довідку про нараховану заробітну плату, в якій має бути зазначено з розбивкою по місяцях: суми нарахованої заробітної плати, суми утриманого ПДФО, суми утриманого з зарплати ЄСВ, суми застосованої ПСП (за наявності).
Важливо! Якщо до кінця 2016 року платник податку не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2015 року, таке право на наступні роки не переноситься.
Дрогобицька ОДПI