Скорботним віче та спільною молитвою у Дрогобичі відзначили 10-ту річницю Дня Гідності та Свободи
Щорічно, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цей день є черговим нагадуванням усім свідомим українцям, що наша гідність, патріотизм та віра у свої сили – здатні долати ворога та гуртувати навколо демократичних цінностей сотні свідомих патріотів.
21 листопада, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України революції: Помаранчева (2004-го року) та Гідності (2013-го року). Обидві – стали проявом захисту демократичних цінностей і європейського вибору українського народу. Події Майдану, без сумніву, змінили погляди українців, наші орієнтири та об’єднали націю навколо ідеалів свободи.
Традиційно, у День Гідності та Свободи, у Дрогобичі, у Сквері Героїв Небесної Сотні відбулось пам’ятне віче за полеглими Героям, за участі представників місцевої влади, депутатів, духовенства, молоді та мешканців громади.
Пам’ятний захід розпочали хвилиною мовчання за полеглими Героями Майдану. Відтак, представники духовенства відправили панахиду.
Майже 10 років тому проводжаючи на Майдані вбитих снайперами Героїв Небесної Сотні ми казали – «Герої не вмирають!». Сьогодні ці слова звучать в наших містах і селах практично щоденно. Бо українські воїни змушені знову стояти на захисті наших кордонів та нашої незалежності. Гинуть кращі сини та доньки України – вони віддають своє життя за нашу волю і честь. На жаль, наш народ споконвіків змушений вести боротьбу з одвічним ворогом – московським окупантом і в кожні періоди є люди, які першими відгукуються іти в бій та боронити свій край. Пам’ять про Героїв Небесної Сотні та мужніх воїнів ЗСУ має вічно жити в наших серцях та свідомості, – підкреслив отець Іван Паньків.
Після спільної молитви за душі Героїв Небесної Сотні та усіх новітніх воїнів – до присутніх з промовою звернувся очільник громади Тарас Кучма. Керманич громади підкреслив, що українці, сьогодні, стали прикладом героїзму та незламності в усьому світі.
Десять років тому пролилась перша кров на Майдані. Її пролили ті, хто вирішив сказати «Ні!» проросійським єрієнтирам у політиці державних правителів. Сьогодні знову маємо втрати – воїни ЗСУ щоденно змушені проливати кров за нашу державність, волю, гідність та свободу. Багато хто сьогодні ставить собі запитання – чи достатньо я роблю для нашої перемоги. Відповідь проста – кожен на своєму місці має непосильною працею, волонтерством, свідомою громадською позицією та чеснотами наближати день перемоги. У нас достатньо віри, честі, сили та гідності, щоб вибороти нашу волю. Шануймо полеглих Героїв та творімо новітню історію України, – наголосив Тарас Кучма.
Завершили пам’ятний захід покладанням лампадок та квітів до знаку Небесної Сотні. Заслужений прикарпатський ансамбль пісні та танцю «Верховина» виконав Гімн України та духовний гімн нації – «Боже, Великий, Єдиний».
Захід провела Уляна Воят.
Додамо, серед Героїв Небесної Сотні є і дрогобичани, які одними з перших за покликом серця, полишили свої домівки і вирушили на Майдан. У той буремний час від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули дрогобичани Йосип Шілінґ, Богдан Вайда та Олег Ушневич. Серед потерпілих поранення отримали також дрогобичани Василь Михалко, Василь Гуцул та Юрій Андрушков.
Окрім Дрогобича, віче памʼяті та спільна молитва з нагоди Дня Гідності та Свободи відбулись і у Стебнику.