Шляхами Личаківського кладовища…

На осінніх  канікулах учні  та вчителі ЗОШ І-ІІІ ст..№15 здійснили мандрівку. Вони відвідали найдивовижніше місто – Львів. Свою подорож  кожен турист  уявляє по-різному…  Але всім без винятку гостям Львова хочеться побачити пам’ятники його багатовікової історії та культури. Атмосфера у Львові унікальна. Кожна вуличка, площа говорить про красу й  величність цього міста. У Львові багато кафедральних соборів, музеїв, галерей. Учнів  вразила більшість відомих пам’яток архітектури. Ми милувалися красою й величчю багатьох храмів, серед яких  Домініканський та Бернардинський собори. Не кожне місто може похвалитися цвинтарем, який водночас є музеєм скульптури та архітектури просто неба та прирівнюється до пам’ятки садово-паркового мистецтва.

У місті Лева такий цвинтар є. Адже на Личаківському цвинтарі можна побачити надгробки високої мистецької вартості, найстарший з яких має близько 200 років.

А спочивають на Личаківському цвинтарі чимало видатних особистостей, які залишили помітний слід в історії: Іван Франко, Соломія Крушельницька, Кос-Анатольський, Станіслав Людкевич, Маркіян Шашкевич, Володимир Барвінський, Іван Крип’якевич, Григорій Тютюнник, Ірина Вільде, Марія Конопницька, композитор Володимир Івасюк, Ігор Білозір і ще численні постаті мистецтва, науки, політики. У похованнях Личаківського цвинтаря віддзеркалена історія Галичини, яку творили представники української, польської, австрійської, російської, вірменської та інших національностей. Ми віддали шану діячам нашого краю І. Франку, М. Шашкевичу, борцям за волю України – УПА і майданівцям, а також воїнам АТО, що загинули в боротьбі з Росією. Їх  слова, посмішка, погляд, мова, образ – як живі, як справжні, й досі серед нас.

Про більш як двохсотлітню історію Личаківського некрополя, про людей похованих на ньому, про скульпторів, які тут творили, про легенди присвячені цьому місцю ми дізналися під час екскурсії.

Поїдка запам’яталась інформативністю і патріотичним духом.

Це лише маленька частинка прекрасних куточків нашої Батьківщини.
Сподіваємося, що ця екскурсія дасть початок гарній традиції: знайомити учнів нашої школи з дивовижними історичними містами України, що буде сприяти вихованню справжніх патріотичних почуттів.

Суховерська О.М.,

заступник директора з навчально- виховної роботи

Зацікавленість статтею
[Всього: 1 Середня оцінка: 2]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні