Шкода довкіллю та здоров’ю: спалення сухостою на відкритих ділянках карається штрафом до 6 тисяч гривень

11:29 16 Травня 2023

У час війни підпал сухостою трактують як справжній злочин та диверсію проти держави.

З настанням сонячних днів – випадки пожеж на відкритих територіях частішають в геометричній прогресії. Так, лишень 15 травня, на Львівщині зафіксовано 6 пожеж сухої трави. На ліквідацію яких залучають чимало техніки та особового складу ДСНС.

В такий нелегкий час, коли країна знаходиться в умовах воєнного стану, свідоме спалювання сухої трави – це не тільки безвідповідальність, але й справжній злочин, – наголошують рятувальники. Крім того, підпал сухої трави карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн, для посадових осіб від 15 300 грн до 21 420 грн. –  нагадують в  ГУ ДСНС у Львівській області.

Рятувальники закликають –  пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин та більше того – вогонь може забрати й життя людей.

Тільки свідома поведінка і суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможе уникнути неприємних наслідків в екосистемах та збереже здоров’я кожного, – додають в ГУ ДСНС України у Львівській обалсті.

Перейти до вмісту