Шкільна техніка, вуличні ліхтарі та генератор: до Дрогобича прибув третій транш гуманітарної допомоги з Грайфсвальду

4 Жовтня 9:54

До Дрогобича прибула чергова допомога від німецьких партнерів. Завдяки проекту GIZ «Improving civil protection in municipal partnerships with Ukraine» у партнерстві з Engagemеnt Global та налагодженим партнерським відносинам з німецькою громадою Грайфсвальд, Дрогобич вже втретє отримує необхідну підтримку для освітньої, комунальної та енергетичної сфери.

Гуманітарна допомога включає в себе кілька пакетів: шкільний, комунальний та енергетичний. В частині шкільного пакету німецькі партнери передали планшети та дитячий ігровий майданчик, який вже встановлено на території Ліцею №3 імені В’ячеслава Чорновола. Вчора прибула ще одна частина допомоги – мультимедійні дошки, які навчальним установам передали міський голова Тарас Кучма та його заступник з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик. Так, такий сучасний освітній інструмент отримали Гімназія №10 імені Євгена Коновальця, Дрогобицький науковий ліцей імені Богдана Лепкого та Лішнянський НВК І-ІІІ ст. Окрім цього, до кінця року Дрогобичу планують додатково передати шкільні меблі.

Комунальний пакет включає в себе ліхтарі вуличного освітлення на сонячних батареях. Їх планують використати для освітлення небезпечних відрізків доріг в містах та селах громади.

В частині енергетичної підтримки Дрогобичу передали потужний 60-кіловатний генератор, який стане в нагоді в разі тривалих відключень електроенергії.

Допомогу профінансувало Федеральне міністерство економічного співробітництва і розвитку Німеччини.

За словами менеджера КУ «Інститут міста Дрогобича» Сергія Задворних, який працює над проектом, – з початку повномасштабного вторгнення росії на українські землі GIZ та Engagement Global запровадили новий інструмент підтримки для українських громад на період дії воєнного стану.

Дрогобич має можливість залучати допомогу в межах цього проекту завдяки наявності партнера в Німеччині – міста Грайфсвальд. Так, таку та іншу гуманітарну допомогу вдається залучати безпосередньо завдяки візитам офіційних делегацій, які напрацьовують тісні контакти та зв’язки у країнах Європи.

«Завдяки налагодженим партнерським відносинам з Грайфсвальдом, ми вже втретє отримуємо таку допомогу. Ми щиро вдячні нашим партнерам, які вболівають за нас та намагаються надати нам ту підтримку, якої ми найбільше потребуємо зараз» – наголосив міський голова Тарас Кучма.

Отриману гуманітарну допомогу з частини шкільного пакету вже розподіляють по навчальних установах громади.

Перейти до вмісту