Що таке «Дрогобич Талант Хаб» та як з його допомогою модернізовуватимуть освітню систему до вимог промислової революції?
У Дрогобичі розпочали роботу над новим проектом, який працюватиме на модернізацію освітньої системи та адаптацію її до вимог сучасного ринку праці.
Проект «Дрогобич Талант Хаб» напрацьований Інститутом міста Дрогобич, в межах реалізації програми Міністерства освіти і науки України «Український світанок 4.0». Ця національна ініціатива спрямована на модернізацію освітньої системи та адаптацію її до вимог четвертої промислової революції.
«Дрогобич Талант Хаб» в свою чергу є локальним втіленням міністерської програми та має на меті створення інноваційної освітньої екосистеми на регіональному рівні.
Це простір, який об’єднуватиме освітньо-наукову та підприємницьку сфери та сприятиме налагодженню комунікації між місцевими освітніми установами та бізнесом. Це вкрай необхідно в наш час, задля підготовки якісних професійних кадрів, яких потребує сучасний ринок праці.
Як свідчить практика – сьогодні на ринку є попит на нові спеціальності, пов’язані з комп’ютерною інженерією, виробництвом вузькопрофільного обладнання, дронів, комплектуючих, тож на перший план сьогодні виходить технічна освіта.
На жаль, тривалий час в нашій країні побутувала стереотипна думка про те, що в ТПУ йдуть діти, які погано навчаються в школі, аби отримати хоч якийсь диплом про освіту. Сьогодні ми проходимо етап промислової революції. Тож наші заклади повинні готувати високопрофесійних спеціалістів, яких потребує сучасний ринок праці», – розповідає автор проекту, директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка.
У Дрогобичі перші кроки в налагодження комунікації між місцевими підприємствами та закладами профтехосвіти почали робити ще до виходу міністерської ініціативи. Для цього влаштовували круглі столи та обговорення, збираючи разом представників освітянської сфери та представників бізнесу, який має потребу у вузькоспеціалізованих кадрах.
Наразі з цим існує проблема – роботодавцям доводиться самотужки шукати працівника та витрачати чимало часу на його адаптацію до виробничого процесу. Як свідчить практика, – сучасні студенти отримують надто поверхневі знання. Випускники профтехучилищ, які приходять на підприємства, не мають достатнього рівня професійної підготовки.
Щоб навчити працівника нюансам професії, кожне підприємство витрачає від місяця до півроку. Відтак приватники зацікавлені в тому, щоб долучатись до підтримки закладів профтехосвіти – починаючи з проходження практики і завершуючи фінансовою підтримкою та преміюванням студентів, у яких бачать потенціал – лиш би по завершенні навчання отримати необхідного їм спеціаліста.
Мета «Дрогобич Талант Хаб» – підвищення якості освіти через впровадження інноваційних методів навчання та тісну співпрацю з бізнесом, стимулювання науково-дослідної діяльності та підтримка стартапів, що в свою чергу сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості регіону та зменшуватиме відтік молоді і талановитих кадрів до великих міст.
План реалізації майбутньої Програми містить в собі кількамісячний підготовчий етап, запуск пілотних проєктів, етап безпосередньої реалізації та згодом оптимізацію процесів.
Наступного вівторка, 24 вересня, у Дія центрі Дрогобича проведуть круглий стіл, під час якого обговорять проект «Дрогобич Талант Хаб-у», з залученням загальної середньої, професійно-технічної і вищої освіти громади та представників регіонального бізнесу.