Ще одна перемога: Дрогобич визнано «Кращим містом» у номінації «Мобільність»

13:04 22 Жовтня 2021

ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» провела конкурс «Краще місто». За результатами цього конкурсу Дрогобичу присвоїли перше місце у номінації «Мобільність» у категорії міст до 100 тисяч населення.

Церемонія нагородження відбулася 21 жовтня у місті Івано-Франківськ. Як наголосили організатори заходу, окрім оцінки за критеріями анкет, які подавали органи місцевого самоврядування, у містах проводили опитування громадян. Відтак Дрогобич отримав відзнаку за активну роботу місцевого самоврядування у розвитку громадського транспорту, велосипедного руху та підвищенні безпеки руху, впровадження стандартів сталої мобільності.

Дрогобич презентували міський голова Тарас Кучма та заступник міського голови Роман Москалик.

Під час презентації міста Роман Москалик наголосив, що управління містом, а тепер Дрогобицькою міською територіальною громадою, здійснюється на принципах, в основі яких лежить Стратегія сталого розвитку «Центр інноваційної економіки та медицини, орієнтований на людину». Також у Дрогобичі функціонує система Drohobych Smart City, яка, свого роду, є рушійною силою та стратегією сталого розвитку міста. Обрані напрями розвитку економіки та інновацій у громаді, які ґрунтуються на цій системі, також зосереджено на впровадженні Глобальних цілей сталого розвитку ООН.

Відтак учасникам заходу презентували досягнення у розвитку інфраструктури міста, які відбулися з 2016 року.

У 2019 році місцеве самоврядування залучило фахівців проектно-консалтингового бюро у сферах безпеки руху, міської мобільності та сталого розвитку «Urban Consulting Group» та бюро архітектури і мобільності «Urban Promo». Завдяки спільному зусиллю фахівців було розроблено та затверджено сесією міської ради «План організації мобільності у центральній частині міста Дрогобича». У відповідності до зазначеного Плану, у патрульній поліції Львівської області розроблено та погоджено проекти організації дорожнього руху у м. Дрогобич.

«Наша місія: Дрогобич – місто щасливих людей. Ми прагнемо оптимізувати рух у місті та забезпечити максимальний комфорт для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту. Налагодити інфраструктуру для логістики, доставки і надання послуг. Забезпечити безпеку як пішоходам та велосипедистам, так і водіям, які пересуваються на приватних автомобілях. І найважливіше, що ми вже робимо – облаштовуємо парковки, робимо вулиці міста зручними для всіх учасників руху. Наша візія: безпечне, екологічне, комфортне та швидке пересування містом для всіх», – зазначив Роман Москалик.

Отримавши відзнаку Тарас Кучма подякував організаторам за достойну оцінку Дрогобича. Наголосив, що ці впровадження зі сталої мобільності будуть поширюватися тепер на території всієї Дрогобицької громади.

На завершення посадовці запросили присутніх до Дрогобича – міста, де впроваджуються новітні технології, міста – у якому вся сіль!

Перейти до вмісту