Самобутні символи Різдва: у Дрогобичі відбулась виставка шопок та дідухів

15:12 26 Грудня 2023

Зимові свята у місті Котермака відлунюють традиціями. Так, щорічно, з нагоди народження Сина Божого у центрі міста експонують виставку шопок та дідухів – символів Різдва.

Традиції не зрадили і в ці дні. 26 грудня на терасі ресторації «Франко Бургер» розгорнули фестиваль-виставку шопок. Свої унікальні шопки представили понад 30 учасників.

До реалізації задуму долучились Народні доми та навчальні заклади Дрогобицької громади, працівники та учні яких власними силами втілювали цікаві та креативні ідеї різдвяних шопок. Кожна із них виготовлена з любов’ю та за індивідуальним баченням.

Зокрема, було представлено шопки із бісеру, кори, соломи, тканин, новорічних прикрас, макаронних виробів, гірлянд та ляльок.

Виставку шопок відкрили колядками у виконанні солістки Василини Ковальчук, а також  народного жіночого вокального ансамблю «Журавка» Центру культури та мистецтв «Каменяр».

Перед початком заходу ведуча дійства Зоряна Знак закликала присутніх хвилиною мовчання  пом’янути полеглих захисників, які щоденно героїчно боронять кордони нашої держави.

Дійство чисельно згуртувало представників влади, депутатів, небайдужих мешканців та осіб з числа ВПО.

Із закликом шанувати прадідівські традиції та передавати їх наступним поколінням до присутніх звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

В ці святкові дні ми в унісон з усім світом відзначаємо Різдво Христове. Це друге Різдво, яке ми зустрічаємо у часі повномасштабної війни, не гучно, а з сумними колядками. Ворог продовжує робити все для того, щоб знищити українську культуру, мову, перекреслити нашу історію та традиції. Але наші мужні воїни щоденно героїчно стоять для того, щоб ми тут, в тилу, пам’ятали і цінували наші звичаї та традиції і передавали їх підростаючому поколінню. Тож наше завдання – бути в єдності, бути в пориві допомоги один одному та підтримки наших захисників. Бо спільно маємо наближати день нашої перемоги, – наголосив очільник громади Тарас Кучма.

Також на цьогорічній виставці були представлені й дідухи – один з символів Різдва Христового та незламності. Адже різдвяна шопка та дідух – в усьому світі є атрибутами різдвяних свят та асоціюються із вірою в диво та світлі новини.

Експозиція триватиме до 16:00 год. Тож кожен бажаючий має змогу оглянути різдвяні атрибути та зробити світлини напам’ять.

Паралельно на виставці розгорнуто збір донатів на ЗСУ.

Організувало захід Управління культури та розвитку туризму ДМР.

Перейти до вмісту