Ринок праці Львівщини
У січні-серпні цього року посередницькими послугами Львівської обласної служби зайнятості з метою пошуку місця праці скористалися 23,8 тис. жителів області, що на 750 осіб менше, ніж в аналогічному періоді торік. Роботою забезпечено 10,3 тис. осіб, у т. ч. 7,2 тис. безробітних. До тимчасової зайнятості залучено 3,7 тис. жителів Львівщини, з котрих 0,9 тис. виконували громадські та інші роботи тимчасового характеру, 2,7 тис. – суспільно корисні.
За скеруванням служби зайнятості 3,6 тис. безробітних проходили професійне навчання або перекваліфікацію. Вишкіл організовувався за такими актуальними професіями як швачка, оператор котельні, продавець продовольчих товарів, касир торговельного залу, перукар, манікюрник та ін.
Ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці отримали 1,2 тис. осіб. Серед спеціальностей, за якими жителі області віком «45+», переселенці, учасники бойових дій та особи з інвалідністю вирішили підвищити професійну компетенцію, домінували «дошкільна освіта», «психологія», «медсестринство». У розрізі робітничих професій найбільшим попитом користувалися курси водіїв автотранспортних засобів, водіїв навантажувача та операторів котельні.
Упродовж восьми місяців ц. р. пошук потенційних працівників службі зайнятості довірили 5,8 тис. суб’єктів господарської діяльності, від яких надійшла інформація про наявність 31,7 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. Ще 7,0 тис. вакансій, якими оперувала служба зайнятості, було зібрано з інших джерел.
У перші дні вересня п. р. допомоги у працевлаштуванні потребували 3,8 тис. безробітних. У базі вакансій налічувалося 15,2 тис. пропозицій працевлаштування, з яких 11,6 тис. заявили місцеві фірми та компанії, а 3,6 тис. – зібрано з інших джерел. Відтак у середньому на Львівщині на безробітного припадало 4 вакансії.
Станом на 01.09.2024 року середній розмір заробітної плати, зазначений у задекларованих працедавцями вільних місцях праці, становив 13,8 тис. грн, що на 2,0 тис. грн більше, ніж було в аналогічний період торік.