Роз’яснювальна робота серед ФОП щодо застосування РРО/ПРРО
Фахівцями Дрогобицької ДПІ ГУ ДПС у Львівській області постійно проводиться робота в частині надання консультацій платникам податків щодо застосування РРО/ПРРО згідно з нормами чинного законодавства.
Фахівці центру обслуговування платників проводять зустрічі та тренінги з фізичними особами-підприємцями під час яких надають роз’яснення щодо основних аспектів Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період воєнного стану», яким внесено зміни до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В ході зустрічей та тренінгів суб’єктам господарювання надають детальну інформацію про реєстрацію та використання РРО/ПРРО, хто зобов’язаний використовувати реєстратори, а також кваліфіковані відповіді на інші нагальні питання щодо їх діяльності, вручають пам’ятки та буклети.
Окремим питанням поінформовано, що у разі встановлення контролюючим органом факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом будуть застосовуватись фінансові санкції.
Так, податківці роз’яснюють, що платники звільняються від відповідальності за порушення, вчинені ними у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.
У період з 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, до ФОП, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, що здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги, фінансова відповідальність за порушення проведення розрахунків застосовується у зменшених розмірах. А саме: 25 відсотків вартості проданих з порушенням, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше та 50 відсотків вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.
Застосування штрафних санкцій з 01.08.2023 відновлено стосовно суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор за порушення, вчинені до та під час воєнного стану.
А з 01.10.2023 застосування штрафних санкцій відновлено стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Також податківці повідомили, що не застосовувати РРО/ПРРО можуть ФОП першої групи спрощеної системи оподаткування.
Дрогобицька ДПІ