Розвиток громади та підтримка ВПО: Дрогобич відвідали керівники програми U-Lead з Європою на чолі з уповноваженим Уряду Німеччини
Вчора, 26 березня, Дрогобич відвідала чисельна делегація Програми U-Lead з Європою, з якою Дрогобицька громада має налагоджену тісну співпрацю та реалізує чимало спільних проектів.
Делегація прибула до Дрогобича з метою окреслення напрямків співпраці та ознайомлення з реалізованими у громаді проектами – у сфері забезпечення житлом нових мешканців з числа внутрішньо переміщених осіб.
У складі делегації Дрогобич відвідали спеціальний уповноважений Уряду Німеччини в Україні з питань децентралізації, належного врядування та громадських послуг GIZ / U-Lead, професор Георг Мільбрадт, директор Програми U-Lead Бастіан Вейгель, керівники напрямків та регіональних офісів, серед яких – голова регіонального представництва U-Lead у Львівській області Галина Хрущак.
Прийняв делегацію особисто міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Також у зустрічі взяли участь керуючий справами виконкому Віталій Вовків та директор КП «Управління капітального будівництва» Василь Бохонок.
У Дрогобичі проживають представники різних регіонів України. Попри війну та економічні труднощі, ми робимо поступ вперед. Через нашу громаду пройшло понад два десятки ВПО, багато людей залишились проживати у нас, також працюють релоковані підприємства. Завдяки фондам, з якими ми співпрацюємо – ми реалізуємо низку важливих проектів, будуємо житло та робимо все можливе, щоб люди не виїжджали за кордон, а будували своє майбутнє тут» – наголосив керівник громади Тарас Кучма.
Очільник громади зробив короткий історичний екскурс, розповів гостям про потенціал Дрогобицької громади та ту роботу, яка ведеться від початку повномасштабного вторгнення ворога.
Спеціальний уповноважений Уряду Німеччини в Україні з питань децентралізації, належного врядування та громадських послуг GIZ U-Lead, професор Георг Мільбрадт відзначив поступ міста, який відбувся за останні роки.
Я дякую за можливість відвідати ваше місто. 15 років тому я мав нагоду бути тут. Для мене дуже помітними та суттєвими є зміни, які відбулись у вас. Я впевнений – коли ситуація в Україні стабілізується, ми з вами зможемо працювати ще більш тісно та плідно. Маю надію, що процеси децентралізації в Україні будуть доведені до логічного завершення і органи місцевого самоврядування отримають ще більший поштовх для розвитку, адже саме ви є основою прогресу в країні. На противагу рускому міру ви повинні будувати демократію знизу вверх. Саме це відстоюю я та Програма U-lead. Тому ми залучені до законодавчих процесів в Україні, ініціюємо необхідні зміни до ваших законів та вболіваємо за ваш розвиток» – наголосив професор Георг Мільбрадт.
В ході розмови сторони обговорили загальнодержавні процеси – такі як вилучення ПДФО з місцевих бюджетів, контроль над органами місцевого самоврядування, який здійснюють одразу 26 державних структур та чимало рішень, які, на жаль, в державі приймаються без врахування досвіду та думок органів місцевого самоврядування.
Німецькі колеги наголосили на тому, що громади мають бути основою для розвитку країни, бо саме на сильних громадах можна розбудовувати міцну країну.
Ми захоплюємось тим, як ви працюєте і вдячні вам за сприяння в діяльності нашої програми та укріпленні нашої співпраці. Це допомагає нам моніторити стан справ у громадах і доносити необхідні проблеми до верхівок влади для прийняття необхідних законодавчих рішень. Реформи мають бути корисними для громад, бо саме громади є основою демократії та розвитку країни. Цим ми можемо надихати інших до змін і це справді важливо» – відзначив Бастіан Вейгель, директор програми U-Lead .
Сторони обговорили застосування конституційних норм, захист інтересів та відстоювання прав та свобод громадян. Адже попри те, що Конституція України є основним та найважливішим документом, часто її норми важко застосовувати на практиці. А також – важливість залишення податків та зборів у місцевих бюджетах.
Після офіційного спілкування у кабінеті очільника громади та обміну символічними сувенірами, делегація відвідала низку об’єктів, які реалізувала громада. Зокрема – два будинки для осіб з числа ВПО на вулиці Пилипа Орлика. Один із них вже заселений, в іншому триває робота, адже відкриття другого модульного будинку заплановане вже в наступному місяці.
Також делегація навідалась до Дія Центру, де ознайомилась з роботою місцевого ЦНАПу. Директор Дія Центру Оксана Тішина розповіла гостям про широкий спектр адміністративних послуг, які отримують мешканці громади та про бачення подальших змін, які могли б ще більше спростити доступ до цих послуг мешканцям громади.
До слова, Дія Центр є одним із просторів, де неодноразово реалізовувались м’які заходи (тренінги), за підтримки U-Lead.