Розпочинається конкурс з організації дитячих літніх клубів в громадах: умови участі

13:13 2 Червня 2023

У межах ініціативи DECIDE Summer Clubs 2.0 «Ми вдома – ми в Україні» розпочався відбір територіальних громад для організації літніх клубів.

ГО «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (далі – ГО «ДОККУ») у рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» оголошує відбір територіальних громад для створення літніх клубів із залученням дітей ВПО за підтримки Проєкту DECIDE.

У рамках Відбору буде обрано до 50 територіальних громад, в яких у період з 1 липня до 30 серпня 2023 року заплановано проведення активностей із залученням дітей ВПО при закладах освіти.

За підтримки Проєкту DECIDE у територіальних громадах будуть створені DECIDE Summer Clubs 2.0 «Ми вдома – в Україні».

Громадам за результатами відбору буде надано:
– комплект методичних розробок з питань організації літніх клубів для дітей в громадах з фокусом на інтеграцію дітей ВПО, демократії та прав людини, попередження конфліктів, психологічної підтримки, безпеки, рухової активності тощо;
– набір розвиваючих ігор та книжок;
– спортивний інвентар;
– канцтовари і принтер;
– обладнання та безкаркасні меблі для облаштування зон відпочинку на відкритому просторі.

Для організаторів роботи літніх клубів, залучених вихователів та педагогічних працівників буде проведено серію тренінгів з громадянської освіти, зокрема освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) та соціально-психологічної підтримки дітей та підлітків, зокрема ВПО.

Умови та порядок проведення відбору

До участі у відборі запрошуються територіальні громади областей, які відповідають таким критеріям:
– безпека – заклади освіти, у яких організовано літній клуб, обладнані захисні споруди цивільного захисту;
– інституційна спроможність – громади залучатимуть педагогів-організаторів, психологів, соціальних педагогів, вихователів та ін.;
– перевагу у відборі буде надано громадам, які планують провести понад 2 десятиденні зміни літніх клубів та охопити більшу кількість дітей.

Територіальні громади областей, частина яких тимчасово окупована або на території яких ведуться активні бойові дії не можуть брати участь у відборі з урахуванням безпекових умов.

Хто може стати учасником відбору?
– територіальна громада

Хто може виступати автором заявки-анкети?
– представник/ця органу управління освітою (або іншого уповноваженого органу територіальної громади)

Від кого НЕ будуть прийматись анкети?
– фізичні особи (вчителі, батьки, мешканці громади тощо)
– заклади освіти
– громадські організації та інші неурядові організації

Які терміни подачі анкети?
– з 1 до 10 червня включно

Як будуть визначатись переможці?
– територіальні громади, що отримають найбільше балів під час оцінки анкет, запрошуватимуться на співбесіди;
– під час співбесіди буде додатково оцінюватись спроможність та мотивація учасників Відбору

Хто стане переможцем?
– 50 територіальних громад, в яких буде організовано літні клуби за категоріями
до 100 дітей;
від 100 до 200 дітей;
понад 200 дітей.

Термін подачі заявок для участі Відборі – з 1 до 10 червня 2023 року включно.

Комісія з відбору обере територіальні громади, які відповідатимуть встановленим вище умовам відбору. Результати відбору будуть опубліковані на офіційних сайтах та сторінках у Фейсбуці Проєкту DECIDE та Всеукраїнської асоціації ОТГ.

Довідка: проєкт DECIDE реалізується в Україні ГО «ДОККУ» у партнерстві з Цюрихським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарії.
Стратегічними партнерами Проєкту DECIDE є Міністерство освіти і науки України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Івано-Франківська, Луганська, Одеська, Полтавська та Чернігівська обласні державні адміністрації, а також Всеукраїнська асоціація ОТГ.

Проєкт DECIDE спрямовано на підтримку двох важливих реформ – освіти та децентралізації. Його метою є сприяння долученню громадян територіальних громад до демократичного врядування, рівноправному користуванню його результатами та отриманню доступу до якісної освіти.

Перейти до вмісту