Розпочала роботу 48-ма сесія Дрогобицької міської ради: затверджено Програму соцекономрозвитку на 2024 рік
Сьогодні, 28 березня, розпочала роботу 48-ма сесія Дрогобицької міської ради. Традиційно сесійне засідання розпочали з депутатських запитів та звернень. Відтак з різними актуальними питаннями що стосуються благоустрою, ремонту доріг та тротуарів чи іншими питаннями житлово-комунального характеру виступили Михайло Задорожний, Богдан Звір, Ольга Мицак, Наталія Беднарчик, Ярослав Пецюх, Андрій Паутинка.
Розгляд порядку денного сесії розпочали зі звіту про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку громади впродовж 2023 року та затвердження відповідної Програми на 2024 рік.
Програма соціально-економічного та культурного розвитку включає в себе всі програми та передбачені ними заходи, які реалізовуються в громаді впродовж року – у різних сферах, за рахунок власних бюджетних коштів та шляхом залучення співфінансування з бюджету області, державного бюджету, чи грантових проектів.
На жаль, війна наклала суттєвий відбиток на реалізацію більшості програм, які раніше втілювались місцевими громадами. Співфінансування програм з держаного бюджету заморожене, а область підтримує громади у реалізації виключно стратегічно важливих проектів – таких як медицина, водопостачання, чи будівництво житла для ВПО.
З метою виконання Програми соцекономрозвитку на 2024 рік, громаді доведеться покладати надії виключно на власні сили та залучати наявні міжнародні зв’язки, для отримання додаткових донорських коштів від міжнародних фундацій.
Після затвердження Програми соцекономрозвитку, депутати розглянули низку проектів рішень з гуманітарної та соціальної сфери, затвердили статутні програми закладів освіти Дрогобича та Стратегію розвитку Наукового ліцею ім. Богдана Лепкого, затвердили рішення зі сфери оренди і приватизації майна громади і розпочали розгляд питань зі сфери землекористування.
На сесії були присутні представники закладів загальної середньої освіти міста Стебника, які в ході освітньої реформи повинні зазнати реорганізації. Станом на сьогоднішній день, дефіцит освітньої галузі демонструє очевидні речі – заклади, які не відповідають вимогам Міністерства освіти за наповнюваністю класів, профілюванням, наявністю відповідних навчальних ланок і тд – вже зараз в повній мірі не отримують фінансування, що призводить до нарощування заборгованості.
Проведення заходів реорганізації та завершення освітньої реформи є необхідною вимогою часу та умовою, яку чітко диктує держава. Від цього не втекти жодній громаді. Відтак у Дрогобичі, шляхом проведеної аналітики, напрацьовано проекти реорганізації освітніх закладів, які є збитковими. Їх оприлюднять для додаткового вивчення та обговорення.
Сьогодні жодних рішень, які стосуються освітньої реформи в громаді, не приймали та не обговорювали. Їх розглядатимуть на наступних сесійних засіданнях, з залученням всіх проведених аналітичних документів, фінансових прорахунків та з підкріпленням наявних вимог закону.