Розбудова доступного простору: у Народному домі відбувся тренінг-навчання на тему безбар’єрності
У п’ятницю, 22 березня, у Народному домі ім. І. Франка пройшов тренінг-навчання на актуальні теми, говорили про безбар’єрність, економічну спроможність та відкриття власної справи, про соціально-психологічну підтримку під час війни та про те, як знайти власний ресурс, жити тут і зараз.
З вітальним словом від імені керівництва міста до присутніх звернувся начальник Управління культури та розвитку туризму ДМР Володимир Ханас, наголосивши на важливості побудови безбар’єрного простору у новій реальності повномасштабної війни.
Так, на тренінгу порушували питання безбар’єрності, як нової суспільної норми. Спікером цього напрямку була Наталія Серватяк, депутатка Львівської районної ради, співголова депутатської групи «Рівні можливості».
Безбар’єрність важлива для кожного і кожної, а особливо, в нашій новій реальності повномасштабної війни. Спікерка висвітлила сутність понять інклюзія, доступність, стереотипи, залучення, толерантність, гендерна рівність тощо. Що потрібно знати про комунікацію та взаємодію, про людиноцентричний підхід. Також закликала уникати стигматизації, оскільки ознака не може бути характеристикою людини.
Безбар’єрність – це те, що об’єднує», – наголосила пані Наталія.
Спікерка – Галина Семенина, координаторка кейс-менеджерів, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства за ознакою статі та ВПО розповіла про різні види домашнього насильства та як при цьому діяти.
Також Галина Семенина наголосила, що у Дрогобичі працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства, куди можна звернутись за телефоном +380676002822.
Координаторка кар’єрного та бізнс-хіба «Вона» Катерина Похилюк донесла слухачам про можливості працевлаштування, перекваліфікації та навчання жінок.
За допомогою «ВОНА ХАБ» можна безкоштовно отримати індивідуальну, конфіденційну консультацію кар’єрної радниці та допомогу на всіх етапах пошуку роботи або започаткування власного бізнесу; підтримку психологинь проєкту; пройти професійні курси, які допоможуть здобути нові знання, навички чи навіть професію.
Про власні кордони та як впливають на нас емоції (негативні та позитивні) говорила спікерка – Мирослава Квасниця, координаторка Центру допомоги врятованим.
Організатор заходу – Управління культури та розвитку туризму ДМР. Модератором розмови виступила керівниця відділу туризму, промоції та креативних індустрій Ірина Партика.