Робоча група визначила локації для встановлення станцій моніторингу якості повітря у Дрогобицькій громаді

13:50 30 Вересня 2022

У Дрогобицькій громаді встановлять ще дві станції моніторингу якості повітря. Їх передала громадська організація «SaveDnipro» в межах реалізації екологічного проекту, у співпраці з нашою громадою.

Раніше одну з таких станцій було встановлено на вулиці Євгена Коновальця у Дрогобичі. Дві інших – організація передала нашій громаді влітку цього року.

Для визначення найбільш актуальних локацій встановлення датчиків було проведено електронні консультації з громадою на платформі E-DEM.

В результаті проведених консультацій вдалось отримати низку пропозицій від громади.

Найбільше коментарів зібрала пропозиція розміщення однієї зі станцій у Стебнику. Що ж стосується Дрогобича та сіл громади, то громадяни висловлювали пропозиції розмістити станцію в межах напрямку «Дрогобич-Лішня», або напрямку Брониці. Були також пропозиції щодо вулиць Самбірської та Стрийської, де працюють підприємства, діяльність яких може призводити до забруднення повітря.

Результати електронних обговорень з громадою розглянула та проаналізувала робоча група.

Насамперед, для встановлення таких станцій, необхідно виконати низку технічних завдань. Для безперебійної роботи станцій моніторингу якості повітря, потрібен стабільний доступ до електромережі та мережі Інтернет (Wi-Fi). Оскільки зараз ми перебуваємо в умовах воєнного стану і є проблеми з фінансуванням, для початку нам доведеться встановити станції у тих локаціях, де вже проведено комунікації, – розповідає начальник управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій Зеновій Квасній.

Після обговорення всіх моментів, робоча група погодила встановлення однієї зі станцій на приміщенні Народного дому у Стебнику. Іншу ж розмістять в центрі Дрогобича – на будівлі Ратуші.

Часто у центральній частині міста ми спостерігаємо задимленість. Оскільки ці станції можуть бути мобільними, ми вирішили промоніторити якість повітря в центральній частині міста. Думка мешканців щодо актуальності перевірки якості повітря на виїзді з Дрогобича – напрямку Лішні чи Брониці безперечно має логіку. Тому наступною, в реалізації проекту, буде саме ця локація, – наголосив заступник міського голови Роман Москалик.

Наступним кроком у реалізації проекту, буде передача станцій на баланс комунального підприємства, яке здійснюватиме їх обслуговування. Відтак станції встановлять на визначених локаціях, підключать, а результати якості повітря будуть відображені на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради.

Після встановлення датчиків, вони будуть під’єднані до єдиної програми моніторингу, а показники якості повітря будуть доступні на офіційному порталі Дрогобицької міської ради.

Перейти до вмісту