Рік, що минає: Події Січня

16:54 9 Грудня 2019

Під завісу року, що минає, підбиваємо підсумки та нагадуємо про події, які відбулися у 2019 році.

У перший день 2019 року дрогобичани відзначили 110-річницю від дня народження Степана Бандери. У парку Степана Бандери біля пам’ятнику провідникові українських націоналістів відбулася молитва та віче.

10 січня у готельному комплексі КП «Дрогобицький ринок», який розташований у центральній частині міста, відбулося офіційне відкриття перших відремонтованих готельних номерів.

11 січня вдруге у Дрогобичі вийшов календар міста. На сторінках календарях зображено події, які відбувалися у 2018 році. Ініціатором видання такого календаря виступив міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Автором світлин, які відображено у календарі, є знаний фотомитець у Дрогобичі Ігор Фецяк.

12 січня звістка про нову традицію у Дрогобичі, а саме про сповіщення з Вежі Ратуші фанфарами про народження немовлят у пологовому будинку, облетіла всі ЗМІ.

15 січня ікону та знамено, які намалював знаний дрогобицький митець Лев Скоп, доставили на передову волонтери — заступник міського голови Нової Каховки Віктор Замковий та депутат міськради Олександр Афанасьєв у розташування бійців 57 ОМБР ЗСУ.

16 січня двом багатодітним матерям вручили відзнаки «Мати-героїня». Посвідчення та нагрудний знак, відповідно до Указу Президента України, отримали Алла Піддубна — мати 5 дітей та Марія Радевич — мати 8 дітей.

16 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв-«кіборгів», які 242 дні з травня 2014 року по січень 2015 року відстоювали Донецький аеропорт у надскладних умовах та запеклих боях. У Дрогобичі пам`ять загиблих «кіборгів» вшанували поминальною панахидою, яка відбулася у церкві Святого Юра.

17 січня «Бог предвічний народився: Різдво у підпіллі на Дрогобиччині» — саме під такою назвою у музеї Івана Франка у Нагуєвичах відбувся науковий семінар-презентація з історії підпілля УГКЦ на Дрогобиччині у 1946-1989 рр., в ході якого було презентовано матеріали родинного архіву дрогобичан Івана і Павліни Возних.

19 січня, у День Хрещення Господнього, на центральній площі Дрогобича, перед входом у Ратушу, відбулося загальноміське водосвяття та Фестиваль вертепів «Різдвяна зірка», який організовує Комісія у справах молоді СДЄ УГКЦ спільно з відділом культури та мистецтв Дрогобицької міської ради. Участь у Фестивалі взяли 18 колективів.

22 січня 1919-го, у Києві на Софійській площі був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки, так званий Акт Злуки про об’єднання українських земель в єдину Україну.

У Дрогобичі урочистості з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки відбулись у Мармуровій залі міської Ратуші.

Також цього дня з нагоди 100-річчя проголошення Соборності України у районному Народному домі імені Івана Франка відбувся концерт Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Григорія Майбороди.

23 січня перші контейнери для роздільного сортування сміття встановили у Дрогобицьких школах №3, №4 та дошкільному навчальному закладі №30.

Закупили пластикові контейнери для роздільного сортування сміття за рахунок грантових коштів Корпусу Миру США на загальну суму 81,5 тис. грн.

Над підготовкою та реалізацією проекту зі встановлення контейнерів для роздільного сортування сміття працювали у КУ «Інститут міста Дрогобича» Дрогобицької міської ради, зокрема волонтер Корпусу Миру США Антонія Гейл.

23 січня для КП «Комбінат міського господарства» закупили автомобіль «КАМАЗ», на якому встановили установку «MADPATCHER», якою проводять ямковий ремонт дорожнього покриття струменевим методом. Вартість автомобіля «КАМАЗ» становить 790 тисяч гривень.

24 січня дрогобичанці Тетяні Биковій виповнились 100 років від дня народження. З нагоди ювілею пані Тетяну привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

26 січня директорам шкіл представили аналітику та стратегічне бачення на основі відкритих даних.

29 січня у Києві відбулася церемонія нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року» серед українських обʼєднаних громад та міст.

Дрогобич переміг у двох локальних номінаціях — «Найбільш бюджетно-інформативний сайт» та «Найбільш інноваційні практики бюджетної прозорості у місті».

Відтак, отримавши найвищий загальний бал серед міст України, місто Дрогобич отримало перемогу у головній номінації рейтингу бюджетної прозорості 2018 — «Кришталь року – місто». Разом з Дрогобичем у цій номінації змагалися такі міста, як Суми, Краматорськ, Хмільник та Чернівці.

Разом з міським головою Дрогобича участь у Церемонії взяли директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка та начальник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер.

31 січня, у ході ІІ пленарного засідання XLІV сесії Дрогобицької міської ради, політв’язня московських таборів, який 25 років перебував в ув`язненні у таборі у Воркуті, видатного діяча ОУН-УПА, активного учасника легендарного хору «Нескорені» 90-річного Михайла Лисого нагородили відзнакою «За заслуги перед містом».

31 січня Олег Хрущ прозвітував перед депутатами про роботу на посаді секретаря ради за період з 2015 року. Депутати проголосували за звіт секретаря ради Олега Хруща.

Перейти до вмісту