Реформи медицини Дрогобича контролюватимуть з ЛОДА. ФОТО

0:00 8 Серпня 2016

У п’ятницю до Дрогобича завітав заступник голови облдержадміністрації Юрій Підлісний. Посадовець зустрівся з міським головою Тарасом Кучмою, першим заступником міського голови Ігорем Германом, секретарем міської ради Олегом Хрущем, депутатським корпусом та керівництвом сфери медицини міст Дрогобича, Борислава та Трускавця. Також на цю зустріч були запрошені представники Дрогобицького району, однак, з невідомих причин ніхто з посадовців на зустріч не прибув.

Тема зустрічі — формування нової оптимізованої медичної мережі Дрогобича. Як повідомив начальник відділу охорони здоров’я Андрій Шевкенич, у Дрогобичі планують реформувати медичну мережу і створити сім некомерційних медичних установ, яким нададуть автономні права. Після такої реформації, кожна медична установа зможе самостійно укладати договори з територіальними громадами щодо кількості пролікованих хворів, корегувати кількість ліжкомісць та штатних одиниць.

Ситуація, яка нині склалася у медичних закладах та установах міста, свідчить про те, що 52% кількості пролікованих хворих — жителі району та інших територіальних громад. Практика показує, що кошти на лікування іногородніх хворих витрачаються з міського бюджету, а щоб їх повернути, потрібно, в буквальному значенні слова, випрошувати їх у територіальних громад.

Як зазначив Юрій Підлісний, пропозиції та місцеві ініціативи, які розробляються у Дрогобичі, обов’язково необхідно донести до відома Міністерства охорони здоров’я.

«Є дві причини того, що Дрогобичу потрібно «вибивати» кошти за пролікованих іногородніх хворих: перша — не укладені угоди і не проведені відповідні звірки, друга — нерозуміння депутатів місцевих рад відповідних територіальних громад, або їхнє небажання розуміти ситуацію медичної сфери.

Усім вам — представникам міст і району, необхідно разом продумати оптимальний варіант мережі закладів та установ охорони здоров’я, які діятимуть на території Дрогобицького району.

Я застерігаю вас, створювати у малих лікарнях спеціалізовані відділення, оскільки це може призвести до летальних наслідків пацієнтів. Причин на це багато. Основна з них — фаховість лікарів у яких малий практичний досвід.

Очевидно, що у медицині, як і в освіті, кошти виділятимуться на кожного хворого. Тому серед депутатів та громади необхідно провести чітку інформаційну кампанію, яка сприятиме правильному функціонуванню новоствореної оптимізованої мережі.», — наголосив Юрій Підлісний.

Для колег з міст Борислава та Трускавця, начальник фінансового управління Оксана Савран наголосила, що укладення угод — це не що інше, як виконання вимог закону.

На завершення зустрічі, усіма сторонами було проговорено можливість створення спільного наказу щодо перевірки наповнюваності медичних установ, який стане першим кроком до формування нової медичної мережі.

IMG_8784

IMG_8785

IMG_8787

IMG_8789

Перейти до вмісту