Реалізація міських соціальних ініціатив для підтримки вразливих верств населення
Одним з першочергових завдань держави та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування є підвищення добробуту громадян України. Проте внутрішні чинники в нашій державі не дають можливості у повному обсязі задовольнити потреби громадян та забезпечити їм відповідний рівень життя. Передусім негативні наслідки економічних проблем відчувають люди з інвалідністю, сім’ї, які виховують дітей-інвалідів, одинокі непрацюючі інваліди тощо. Тому міська влада щорічно приймає ряд рішень, які спрямовано на поліпшення матеріального стану вразливих верств населення шляхом надання їм адресних допомог, компенсацій та доплат до пенсій.
Відтак цього року право на виплату одноразової грошової компенсації на оплату житлово-комунальних послуг матимуть: 1. Одинокі непрацюючі інваліди I та II груп, розмір доходів, яких за 6-ть попередніх місяців перед зверненням, не перевищує податкової соціальної пільги. 2. Сім’ї, в яких зареєстровано двоє і більше непрацюючих інвалідів, один з яких є інвалідом I або II групи, або дитиною-інвалідом віком до 18-ти років (на кожного інваліда). 3. Сім’ї, в яких зареєстровано двоє і більше дітей-інвалідів віком до 18-ти років (на кожну дитину). 4. Вдови/вдівці політичних в’язнів та воїнів УПА, які не одружилися вдруге.
Окрім того, надаватиметься щомісячна адресна грошова допомога інвалідам внаслідок загального захворювання I групи (лежачим) та інвалідам I групи з вадами зору.
Відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558 щорічно міським бюджетом передбачаються кошти для соціальної підтримки людей, які нездатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги. Допомога призначається щомісяця фізичним особам, які надають соціальні послуги, у вигляді компенсацій. Розмір такої компенсації залежить від категорії надавачів послуг, групи інвалідності людини, якій надаються послуги, та розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та осіб, які втратили працездатність. Компенсація виплачувалася торік та буде продовжена й цього року.
З метою підтримки мешканців м. Дрогобича з числа колишніх політичних в’язнів, репресованих, воїнів Української Повстанської Армії (УПА) рішенням міської ради від 23 січня 2015 року № 1493 затверджено відповідну міську комплексну програму терміном дії до 2020 року. На виконання цієї програми кожного року проводиться виплата щомісячних доплат до пенсії воїнам та інвалідам УПА. Окрім того, щомісяця виплачується допомога особам з числа політичних в’язнів, засланих і висланих з постійного місця проживання, які в подальшому реабілітовані. Цього року також передбачено виплати такій категорії громадян.
Варто наголосити, що цьогоріч вперше вводиться в дію порядок надання одноразової грошової компенсації за проходження курсу реабілітації (лікування) дітей-інвалідів з діагнозом дитячий церебральний параліч в медичних установах України. Реабілітація таких дітей спрямована на корекцію рухового дефекту, поліпшення рухової діяльності, формування навичок незалежності дій хворої дитини в повсякденному житті тощо.
Питання соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин останнім часом є пріоритетним напрямком діяльності влади. Отже, міською радою затверджено комплексну програму для підвищення рівня соціального захисту зазначеної категорії громадян. Програма дієтиме до 2020 року. Цим документом визначено категорію осіб, які матимуть право на одноразові виплати. Передусім це стосується родин загиблих учасників АТО, учасників АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, одержаних в зоні проведення антитерористичної операції, а також демобілізованих учасників АТО. Окремо зроблено наголос на бійцях, які брали участь в антитерористичній операції у складі добровольчих формувань, які наразі не мають жодних державних пільг та соціальних гарантій. Отже ці люди матимуть можливість отримати фінансову підтримку за рахунок коштів міського бюджету.
Також цього року затверджено порядок відшкодування пільг з послуг дротового телефонного зв’язку. Цим правом скористаються учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни, члени сімей загиблого (померлого) ветерана війни, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи I та II категорії, дружини померлого громадянина постраждалого внаслідок ЧАЕС I та II категорії, інваліди військової служби та багатодітні сім’ї. Відшкодування відбуватиметься за кошти міського бюджету.
Міська влада розуміє важливість підтримки малозахищених мешканців міста, тому вживає всіх можливих заходів щодо вирішення їх соціально-побутових та матеріальних проблем, застосовуючи індивідуальний підхід та адресність.
Детальну інформацію щодо механізму призначення цих виплат можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради за адресою: м. Дрогобич, пл. Ринок, 1. Телефон для довідок: (03244) 410614, (03244) 38514.
Графік роботи управління: щодня без перерви на обід з 8:00 до 17:00, у п’ятницю – з 8:00 до 15:45. Вихідні дні: субота, неділя.
Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради