Реалізація безбар’єрного простору: ГО «Ліга сильних» провела у Дрогобицькій громаді низку тренінгів

14:57 16 Лютого 2024

Одним із пріоритетних напрямків розвитку українського суспільства є формування політики безбар’єрності, визначення відповідних завдань, заходів та їх інтеграція у діяльність органів влади з метою створення комплексного середовища без перепон для гідного та якісного життя кожної людини.

Розвиток безбар’єрності в громадах важливий і тим, що з повномасштабним вторгненням окупантів на Україну побільшало людей з інвалідністю.

Зважаючи на це у Дрогобицькій територіальній громаді у 2023 р. згідно розпорядження міського голови створено робочу групу з питань моніторингу безбар’єрності.

Окрім цього, спираючись на реалізацію Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, у Дрогобицькій громаді ГО «Ліга сильних» провела низку тренінгів та практикум для представників органу місцевого самоврядування на тему безбар’єрності.

За словами представників ГО «Ліга сильних» – тренінги спрямовані допомогти представникам місцевої влади більш ефективно та якісно будувати свою роботу у напрямку реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору і як наслідок забезпечити рівні умови доступу до важливих місць загального користування та структур усім мешканцям громади.

Відтак, опісля двох модулів навчання, яке проходило онлайн – у ці дні відбувся заключний етап – практичний. Він пройшов на базі «Дія.Центру». Запрошені на практичний модуль начальники відділів та управлінь ДМР, а також заступники міського голови – Юрій Кушлик та Василь Качмар обстежували «Дія.Центр» та його прилеглу територію на відповідність вимогам безбар’єрності та на предмет доступу для маломобільних верств населення. Модеруючою заходу була представниця ГО «Ліга сильних» Ольга Гвоздік, яка на практиці демонструвала та вказувала на плюси та мінуси безбар’єрності на прикладі адмінспоруди – «Дія.Центр».

Додамо, ГО «Ліга сильних» опікується питаннями інклюзивності та безбар’єрності в українському суспільстві. Провідними напрямками роботи є розвиток територіальної громади у напрямку доступності та безбар’єрності, адвокація прав людей з інвалідністю та формування адекватного сприйняття таких людей у суспільстві.

Перейти до вмісту