Реабілітація ветеранів та цивільних: Дрогобич відвідали представники ПРООН та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Днями відбувся моніторинговий візит Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з ПРООН в Україні в рамках проєкту “Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною”. Почесні гості відвідали Дрогобицьке відділення відновного лікування (КНП «Дрогобицька міська лікарня №1») та відділення реабілітації, яке функціонує при КНП «Стебницька міська лікарня», ознайомились із матеріально-технічною базою цих відділень, оглянули ситуацію щодо кількості реабілітованих пацієнтів та мережі надаваних послуг. Разом з тим, представники проєкту розповіли місцевим медикам про наявні грантові проєкти, які допоможуть підсилити якість надання реабілітаційних послуг у місті як для мирного населення, так і військових. Зокрема, ПРООН в Україні підтримає Дрогобицьку міську лікарню №1 із забезпеченням реабілітаційного обладнання та навчанням фахівців.
Відтак за круглим столом у кабінеті міського голови Дрогобича Тараса Кучми за присутності профільних заступників та керівників медицини, соціальних та правових служб відбулось обговорення теми реабілітації людей з інвалідністю, зокрема ветеранів, у Дрогобичі та громаді. Як поінформував почесних гостей міський голова Дрогобича Тарас Кучма від початку повномасштабного вторгнення місто Котермака прийняло майже 20 тис. вимушено переміщених осіб. Станом на сьогодні у громаді мешкає близько 9 тис. ВПО. Із них – 7 тис. осіб мають намір залишитися на постійній основі. Окрім цього, під час війни Дрогобич втратив понад 100 воїнів, ще 300 захисників на полі бою отримали травми різного ступеню і потребують комплексної реабілітації.
Від 27 лютого Дрогобицька міська лікарня приймала перших поранених бійців, тут їм надавали кваліфіковану медичну допомогу, а згодом скеровували на реабілітацію. Психологічної допомоги потребували і цивільні мешканці з числа ВПО, дітей вимушених переселенців інтегрували в освітній процес. «Дрогобицька громада в різний спосіб підтримувала та підтримує осіб, які потребують допомоги. Особливу увагу приділяють і особам з інвалідністю, реабілітації ветеранів та їхній адаптації у реалії щоденного життя», – наголосив Тарас Кучма.
Також, за твердженнями міського голови, Дрогобич має намір і надалі потужно розвивати реабілітацію та послуги пов’язані із нею у напрямах фізичної, психологічної та сімейної реабілітації. Під час зустрічі також обговорили, що водночас із реабілітацією військових, не слід забувати і про цивільних мешканців. Адже із війною у багатьох людей загострились хронічні недуги, погіршились психо-емоційні стани, додалась тривожність.
Реабілітацію осіб з інвалідністю та ветеранів наразі активно проводять у відділенні відновного лікування при Дрогобицькій міській лікарні №1. У стаціонарі щомісяця перебувають близько 60 пацієнтів, а амбулаторно реабілітують понад 100 осіб. Ми активно намагаємось вдосконалити заклад необхідним обладнанням та фахівцями. Окрім цього, потужну реабілітацію здійснює і відділення при Стебницькій міській лікарні», – доповнив Тарас Кучма.
Окрім цього, віднедавна у стінах Дрогобицької міської ради створено новий відділ – соціально-психологічної правової підтримки та взаємодії із захисниками та членами їхніх родин. Саме цей відділ підсилить реабілітаційну роботу у місті та покликаний інформувати населення про наявні реабілітаційні програми.