Писанкове диво

Писанка – це неповторне багатство…
Його треба берегти, як безцінний скарб.

О.Довженко

Навесні, коли усе оживає, земля вкривається першим зелом трави та хліба, веселиться з синіми небесами та водами, до нас приходить Великдень.

За легендою доля світу залежить від того, скільки писанок пишеться щороку до Великодня. Світ існуватиме, любов і добро на Землі житимуть, допоки люди розписуватимуть писанки! У кабінеті вчителя початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст.№15  Іванко О.Ф.- справжній писанковий вернісаж. Куди не глянеш – око милує написані дитячими руками писанки.

Кожна писанка – це окремий малесенький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле  – усе це вимальоване для того, щоб підтримувати повагу до наших традицій. Символічними знаками на магічному яйці людина кличе до себе тепло й добробут, орнаменти на писанці стають ніби мальованою молитвою до весни. Кожен орнаментальний мотив і колір – це ніби окрема літера абетки. Поєднуючись на писанці, ці «літери» творять послання, охоронну молитву за того, кому призначений оберіг. Писанка – це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Символічне значення писанки складається з двох складових частин: із значення самого яйця та із значення написаних на ньому символічних знаків. Писанка в Україні передає в кольорах, лініях, орнаменті красу нашої землі.

Клас немов справжня мистецька майстерня.

«Перед Великоднем писати писанку – це прирівнюється до молитви. Робимо все для того аби був мир на землі. Пишімо писанку! І молімося в писанці, молімося за мир в Україні», – сказала Оксана Федорівна. Малеча   разом із вчителькою прикрашають великодні писанки.

Школярі разом із Оксаною Федорівною творили писанкове диво.

Серед майстринь восьмирічні дівчатка та хлопчики, які спільними зусиллями  оформили класне приміщення, яке служить для них  творчою лабораторією.

Хай мир у серці Вашому панує.

Хай ангел Божий щастя Вам дарує.

Ісус Христос – здоров’я шле з небес.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 2 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні