Психоемоційний стан дорослих та дітей: Дрогобицький міський центр соціальних служб організував зустріч з психологом для родин, що постраждали від війни
Через війну дорослі та діти переживають щоденний стрес, який позначається на психоемоційному стані. Як зазначають психологи, коли дитина тривожиться, вона може стати гіперактивною, примхливою, плаксивою або ж навпаки «завмирати», ставати апатичною чи безініціативною. Також чимало дітей може погано спати, мають посилене хвилювання, переживають емоційний дискомфорт. Батьки повинні розуміти, що при цьому їхня дитина не є слабкою чи хворою – наголошують психологи. Це нормальні реакції на ненормальну ситуацію.
Турбота про ментальне здоров’я дитини – надважливе завдання у сучасних реаліях. Саме з цією метою та на численні запити батьків, психологи Дрогобицького міського центру соціальних служб та Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства, провели у ці дні заняття з елементами тренінгу для батьків у яких діти постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
У процесі заняття батьки отримали необхідну інформацію про можливі зміни у психоемоційному стані дітей, їхній поведінці, навчальних навичках дитини, що зумовлені стресом війни; отримали практичні рекомендації щодо взаємодії з дитиною; навчилися використовувати психотехніки для стабілізації та зняття емоційної напруги, котрі допоможуть їм стабілізувати власний стан та надати підтримку своїм дітям. Адже почуття безпеки та захищеності – це найважливіше, що можуть дати батьки своїм дітям.