Прославляли народження Сина Божого: у Дрогобичі відбувся 33-тій фестиваль «Колядує Франкове Підгір’я»

13:12 15 Січня 2024

Колядували, щедрували та віншували – 14 січня у Народному домі імені Івана Франка відбувся традиційний уже 33-тій фестиваль «Колядує Франкове Підгір’я». Різдвяно-патріотичний захід згуртував чимало дрогобичан та керівництво міста на чолі із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та керівником Управління культури та розвитку туризму Володимиром Ханасом.

Захід розпочали із благословення отця Олега, який зауважив, що у час, коли ворог щоденно завдає атак та хоче знищити Україну, нашу мову, історію та традиції – дуже важливо дбати про відродження наших звичаїв та традицій, а також їхнє примноження. Адже в українських звичаях – душа народу, наша міць та сила.

Відтак, усі присутні хвилиною мовчання пом’янули загиблих Героїв, чиї життя обірвала війна.

Учасників фестивалю привітав міський голова Тарас Кучма.

Впродовж цих різдвяних свят ми ходимо від родини до родини, від церкви до церкви, від хати до хати та прославляємо народженого Ісуса. Паралельно, просимо лиш про одне, щоб наступне наше Різдво, коли ми всі сядемо за родинні столи, нехай не бракує нікого, нехай усі наші воїни живими та неушкодженими повернуться із фронту та настане довгоочікуваний мир і наша Перемога. Нехай кожна матір, дружина та дитина дочекаються із фронту свого татуся, чоловіка, батька та сина. І нехай наступне наше Різдво ми колядуватимемо з вдячністю за те, що всі наші рідні є з нами, – звернувся до присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Відтак, сцену Народного дому заполонили творчі колективи Дрогобича, Стебника та сіл територіальної громади. Кожен із колективів колядував, щедрував та віншував. Окрім цього, деякі колективи ставили міні-сценки з вертепу, в яких прославляли народження Сина Божого. Відкрив фестиваль своїм творчим виступом Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина».

Загалом на фестивалі виступили:

– вокальний колектив «Щасливі діти» Стебницької дитячої музичної школи;

– квартет музичного фахового коледжу ім. В.Барвінського;

– Муніципальний чоловічий камерний хор «Боян Дрогобицький»;

– Народний жіночий хор «Лілея» Центру культури і мистецтв «Каменяр»;

– дитячий вокальний ансамбль «Дзвіночок» та Народний аматорський жіночий колектив «Стебничаночка» Стебницького Народного дому;

– Народний ансамбль скрипалів «Чарівні мелодії» Народного дому ім. І.Франка;

– колективи народних домів-філій сіл Котоване, Рихтичі, Старе Село (Народний ансамбль «Вишиванка») ЦКМ «Каменяр»;

– хор «Мальви» та ансамблі учнів і викладачів дитячої музичної школи №1;

– Народний музичний гурт «Галич» КМЦ «Каменяр»;

– музичний гурт «Прикарпаття»;

– зведений хор молодших класів «Дзвіночок» дитячої музичної школи №2 ім. Р.Сороки;

– хор храму Дрогобицьких священномучеників Северіяна, Віталія і Якима;

– дитячий хор школи педагогічної практики музичного коледжу ім. В.Барвінського;

– Народний ансамбль танцю «Верховинка» та Народний ансамбль народної музики «Джерела Карпат» Народного дому ім. І.Франка.

Підсумком фестивалю стало вручення кубків та дипломів усім учасникам творчого заходу. На завершення всі присутні спільно виконали коляду «Бог Предвічний».

Фестиваль провів ведучий – Іван Сех.

Перейти до вмісту