Промислова співпраця та розширення ринків збуту: німецька делегація зустрілась з представниками місцевого бізнесу
Впродовж двох днів у Дрогобичі перебувала офіційна делегація з німецького міста Грайфсвальд, на чолі з бургомістром Штефаном Фасбіндером. Гості відвідали освітні та медичні установи, в які свого часу передали техніку та обладнання, а також промоніторили потреби, які існують станом на сьогоднішній день в громаді.
Окрім цього, вчора, 30 травня, у світлиці Дрогобицької міської ради відбулась зустріч німецьких гостей з представниками бізнесу Дрогобиччини.
Захід організувало управління інвестицій та економічного розвитку, з метою налагодження транскордонних зв’язків та поглиблення співпраці між місцевими виробниками та німецькими партнерами.
Представив провідні підприємства громади міський голова Тарас Кучма, спільно з заступником Юрієм Кушликом та начальницею управління інвестицій та економічного розвитку Лесею Лазундою.
Від бізнес-середовища участь у зустрічі взяли: ТОВ «Піранья ТЕХ» (директор Олександр Ружинський та комерційний директор Євгеній Раєв), ТзОВ «Грейнпласт – Карпати» (директор Юрій Мацигін), ТОВ «Термопласт плюс», «Фасад-захід» (директор Юрій Чигрин), ТОВ «Дрогобицький долотний завод» (представник – Марія Кукеза) та Комунальне фермерське господарство «Тарком» (директор Максим Кравченко).
Під час зустрічі гостям коротко окреслили напрямки діяльності підприємств, вид продукції та ринки її збуту, розповіли про якість та переваги місцевого продукту, а також труднощі, з якими доводиться стикатись в час війни.
Я щиро вдячний вам за представлення. Ми приїхали з метою поглиблення співпраці між нашими містами. Тому ми також зацікавлені в тому, щоб налагодити контакт між виробниками Дрогобича та Грайфсвальда і працювати разом. Ми хочемо з’ясувати, що у нас спільного, а що відмінного у підході до виробництва і ми зацікавлені у розширенні ринків збуту – як для наших підприємств, так і виходу ваших виробників на німецький ринок, – розповів бургомістр Грайфсвальду Штефан Фасбіндер.
У Грайфсвальді головними напрямками промисловості є суднобудування, медична та електронна промисловість.
Під час зустрічі присутні обговорили проблеми, які є спільними для українського Дрогобича та німецького Грайфсвальда. Зокрема – кадровий голод. Як виявилось, Німеччина має схожі проблеми на ринку праці, коли окремі вузькопрофільні спеціальності складно заповнити кваліфікованими працівниками.
Дрогобицькі підприємства розповіли, як боряться з цією проблемою. Зокрема налагоджують співпрацю з місцевими закладами профтехосвіти, забирають на практику студентів, надають стипендію або навіть оплачують навчання студентам, в яких бачать потенціал майбутнього працівника.
Чимало уваги приділили й галузі енергетики та її актуальності сьогодні.
В підсумку зустрічі присутні мали змогу обмінятись контактами для налагодження подальшої співпраці.