Проєкти, гранти та співпраця з владою, як ресурс для розвитку релокованого та місцевого бізнесу: у «Дія. Центрі» відбувся тренінг для підприємців

14:57 20 Листопада 2023

Нові інтеграційні можливості для розвитку релокованого та місцевого бізнесу, проєкти та гранти до яких можуть долучитися підприємці громади, співпраця із органами місцевого самоврядування – ці та багато інших актуальних питань 20 листопада порушили під час тренінгу з Інтеграційної майстерності для представників бізнесу у Дрогобицькій територіальній громаді. Захід проходив в межах проєкту «Синергія міжсекторного партнерства для інтеграції релокованого бізнесу у економічний простір громади». Таку ініціативу підтримують в межах проєкту «Фенікс», що реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Тренінг згуртував представників релокованого та місцевого бізнесу і відбувся у конференц-залі «Дія.Центру».

Як розповіла на початку зустрічі Уляна Терлецька, експертка проєкту – захід переслідує кілька важливих завдань: проаналізувати перешкоди та бар’єри для належного функціонування релокованого бізнесу на місцевому рівні; підвищити навички і компетенції представників релокованого бізнесу, місцевої влади, місцевих підприємців та громадськості з налагодження ефективного партнерства; підготувати рекомендації у формі дорожньої карти з переліком інструментів побудови партнерства та забезпечення комунікаційної системності; поширити успішні кейси серед інших громад.

Окрім Дрогобицької територіальної громади – проєкт успішно впроваджують і в Яворівській, Пустомитівській, Стрийській та Городоцькій громадах.

Усіх учасників заходу на початку діалогу привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який зазначив, що з перших днів повномасштабного вторгнення Дрогобицька громада активно приймала та долучалась до усіх важливих процесів, пов’язаних із релокаціює бізнесу з окупованих територій.

Нас надихають і мотивують такі підприємства, які із повномасштабним вторгненням релокували свій бізнес та демонструють нові потужності на території нашої громади. Дякую вам, що ви не опустили руки, а працюєте, розвиваєтесь і найголовніше демонструєте високу культуру праці. Зі своєї сторони хочу запевнити Вас – ми підтримували та готові і надалі підтримувати і допомагати релокованому бізнесу, створювати нормальні умови праці для Вас, допомагати із підбором кадрів тощо. Тому вдосконалюйтесь і ростіть. Користайте з можливості і різноманітних грантів, які зараз пропонує для релокованого бізнесу Європа. Не втрачайте свій шанс на подальший розвиток, – наголосив Тарас Кучма.

Коли слово взяв Віктор Борщевський, експерт проєкту (доктор економічних наук) то представив на розсуд присутніх зібрані через анкетування дані від представників релокованого бізнесу. Зокрема – підприємці відзначили, що мали підтримку від органів місцевої влади у питанні пошуку приміщень для релокації своїх підприємств, підтримку в пошуку нових робочих місць тощо. Наразі, релокованим підприємцям не вистачає співпраці із сторони місцевих Громадських організацій – так засвідчують дані анкетувань.

В межах Інтеграційної майстерні планується надати підприємцям Дрогобицької громади інформацію про грантові можливості для підтримки мікро-, малого та середнього підприємництва та про важливість співпраці з органами місцевої та регіональної влади при підготовці та реалізації проєктів. Також заплановано підготувати рекомендації у формі дорожньої карти з переліком інструментів побудови партнерства та забезпечення комунікаційної системності між підприємцями громади.

Додамо, захід відбувся за підтримки Дрогобицької міської ради, зокрема управління інвестицій та економічного розвитку.

Перейти до вмісту