Проект ТІЦу «Вуличний музей» увійшов до збірника історій «Громадське суспільство, бізнес та влада»
«Вуличний музей», який активно розвивається в Дрогобичі увійшов до збірника історій «Громадське суспільство, бізнес та влада – кращі практики співпраці». Про це сьогодні, 8 квітня, під час понеділкової наради в мерії міста повідомила керівниця Туристично-інформаційного центру Дрогобича Ірина Марків, якій Центр демократії та верховенства права передав подяку для команди проекту «Вуличний музей».
У 2016 році Дрогобич почав активно працювати над розвитком туризму в місті. Першим кроком було створення туристично-інформаційного центру. Також сформувалася група з представників бізнесу, громади та влади, які напрацювали стратегію розвитку туризму в місті під гаслом: «Дрогобич — місто щасливих людей».
Одним з проєктів стратегії стало наповнення міста експонатами «Вуличного музею». Завдяки йому турист може самостійно провести екскурсію містом, а всі експонати розташовані просто неба або у відкритому доступі.
Метою «Вуличного музею» є наповнити місто цікавими експонатами, об’єднавши зусилля бізнесу, громади та влади, збільшити потік туристів і зробити місто привабливим для мешканців.
До реалізації «Вуличного музею» долучилися представники бізнесу, громадського сектору та органів місцевого самоврядування.
У місті з’явилося понад 30 експонатів, зокрема мурали, ретротелефони, ангели на деревах, пам’ятник гасовому ліхтарю, туристичні вказівники та пілони, інформаційні таблиці про визначні будівлі, логолавки, pixel-art, артстовпці, місця для фотографування, водяна колонка, нафтові бочки, таксофон та одна з найкращих театралізованих екскурсій в Україні — «Таємниці дрогобицької ратуші».
Збірник історій, до якого увійшов «Вуличний музей» створено, щоб продемонструвати єдність українського суспільства під час повномасштабної війни, популяризувати тристоронню співпрацю між організаціями громадянського суспільства, бізнесом і владою та надати ширшого розголосу історіям такої співпраці, які спрямовані на наближення перемоги, подолання наслідків повномасштабного вторгнення Росії та підтримку демократичного розвитку України.
Цей Збірник з’явився за результатами співпраці проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» з Міністерством культури та інформаційної політики України, Секретаріатом Кабінету Міністрів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Національною соціальною сервісною службою України і є логічним результатом проведення Третього щорічного Конкурсу історій «Громадянське суспільство, бізнес та влада — кращі практики співпраці».
Третій щорічний Конкурс історій «Громадянське суспільство, бізнес та влада — кращі практики співпраці» продовжує інформаційну кампанію «Громадянське суспільство та влада — кращі практики співпраці» та інформаційну кампанію «Громадянське суспільство, бізнес та влада — кращі практики співпраці», проведені проєктом «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» в партнерстві з Міністерством культури та інформаційної політики України та Секретаріатом Кабінету Міністрів України.
Третій щорічний Конкурс історій відбувався з 1 серпня до 30 вересня 2023 року. Протягом цього часу надходили заявки з різних регіонів України. До цього Збірника ввійшли ті проєкти та ініціативи, які відповідають чотирьом ключовим критеріям:
– у цих проєктах чи ініціативах узяли участь представники трьох секторів;
– вони почали або продовжили свою роботу після початку повномасштабного вторгнення;
– інформація про них доступна на публічних ресурсах;
– вони мають чіткі вимірювані результати.
Додамо, у період повномасштабного вторгнення КП «Туристично-інформаційний центр Дрогобича» спільно з бізнесом та громадськістю вдалося встановити ще один експонат «Вуличного музею» — інформаційну таблицю «Крихти телефонної історії Дрогобича», яка розміщена біля експоната «Вуличний таксофон».
Серед учасників, які долучились є: КП «Туристично-інформаційний центр Дрогобича»,
ГІ «Інше місто», ГО «Молодіжний простір Дрогобича», ГО «Варто-Галицькі новини», студентський театр «Альтер», ГО «Шанувальники дрогобицьких старожитностей», СТО «Роберт Сервіс», доставка їжі «Ravlyk», заклади харчування «YOUR BURGER», «Rafineria», «Кавун», «Локаль на Панській», «Еклер», «Craft market».