Про ліцензування, акцизний податок та РРО запитували на “гарячій лінії” у Дрогобицькій ОДПІ

0:00 13 Жовтня 2016

Пропонуємо до уваги читачів відповіді на запитання платників податків, які надав завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Дрогобицької ОДПІ Михайло Миколайович Дудяк.

Чи застосовуються штрафні санкції за торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами на підставі ліцензії, в якій відсутня інформація про чергову сплату за ліцензію?

Внесення інформації до ліцензії про сплату чергового платежу передбачено Положенням про порядок видачі ліцензій на право оптової торгівлі спиртом етиловим і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1999 року №500 із змінами і доповненнями, та наказом Державної фіскальної служби України від 24.10.2014 №213 «Про затвердження Рекомендацій щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами» із змінами і доповненнями.

Закон № 481 не передбачено застосування до суб´єкта господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу за здійснення оптової чи роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами на підставі ліцензії, що дає право на здійснення такої діяльності, в якій відсутня інформація про сплату чергового платежу.

Якщо підприємець-платник єдиного податку перевищить дохід понад мільйон гривень, чи повинен він застосовувати реєстратор розрахункових операцій?

Податковим Кодексом України передбачено, що у разі перевищення в календарному році доходу понад мільйон гривень для платника єдиного податку ІІ та ІІІ груп (фізичної особи-підприємця) незалежно від обраного виду діяльності застосування реєстратора розрахункових операцій є обов´язковим (п.296.10 ст.296 ПКУ).

Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку у разі здійснення готівкових розрахунків.

Чи треба подавати декларацію акцизного податку разі тимчасового призупинення господарської діяльності?

Згідно з п. 49.2 прим.1 ст. 49 Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, які реалізують пальне та платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили вони господарську діяльність у звітному періоді.

За яких підстав може бути відмовлено в реєстрації реєстратора розрахункових операцій?

Відповідно до п. 8 глави 2 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 (далі – Порядок) протягом двох робочих днів після отримання документів, визначених у п. 4 глави 2 розд. II Порядку, контролюючий орган відмовляє в реєстрації реєстратора розрахункових операції (далі – РРО), якщо:
РРО вже зареєстрований;
модель (модифікацію) РРО не включено або виключено з Державного реєстру РРО;
РРО не відповідає сфері застосування, зазначеній в реєстраційній заяві;
центр сервісного обслуговування не має права на технічне обслуговування та ремонт РРО у зв’язку з відсутністю договору з виробником (постачальником) такого РРО;
документи подано не в повному обсязі;
в контролюючому органі наявні відомості про анулювання ліцензії на право здійснення відповідної господарської діяльності;
відсутній документ на право власності або інший документ, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;
суб’єкта господарювання не включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
суб’єкт господарювання не перебуває на обліку в контролюючому органі, до якого подано документи на реєстрацію РРО;
суб’єкт господарювання або його відокремлені підрозділи не перебувають на обліку в контролюючому органі за адресою господарської одиниці, де буде використовуватися РРО.

За наявності підстав для відмови в проведенні реєстрації РРО контролюючий орган не пізніше двох робочих днів з дати надходження документів для проведення реєстрації РРО надає або надсилає (поштовим відправленням або на електронну пошту) суб’єкту господарювання повідомлення про відмову у проведенні реєстрації РРО із зазначенням підстав для такої відмови (п. 9 глави 2 розд. II Порядку).

Перейти до вмісту