Представники управління культури взяли участь у навчальному семінарі на теми збереження та відновлення об’єктів культурної спадщини

9:49 28 Жовтня 2024

Навчальний семінар «Охорона культурної спадщини на рівні територіальної громади: основні засади і практика» відбувся 24 жовтня у малій сесійній залі Львівської обласної ради. Організатором заходу виступила Асоціація Місцевих Рад «Ради Львівщини», керівник Данило Сороковий.

Про збереження обʼєктів культурної спадщини, їх стан, реставрацію, фінансування, паспортизацію памʼяток на Львівщині розповіла Олена Василько. У своїй доповіді спікерка особливу увагу звернула на виготовлення історико-архітектурних опорних планів в історично населених місцях та відповідної облікової документації, подання заявок на обласне співфінансування проектів, створення уповноважених органів з охорони культурної спадщини та їх обовʼязки.

Питання дотримання норм законодавства з охорони культурної спадщини, збереження, досвід інших країн, власні напрацювання у своїй доповіді доніс для присутніх Володимир Герич, старший науковий співробітник ЛНГМ ім. Б. Возницького. Також було порушено питання щодо збереження цифрової та нематеріальної спадщини, наших цвинтарів.

Цікавими дослідженнями зі сфери реставрації на обʼєктах культурної спадщини  поділився Юрій Дубик, доцент НУ «Львівська політехніка».

Урбаністика, збереження історичного ареалу  історично населеного  міста, ревіталізації памʼяток – такою була тема доповіді Миколи Бевза, завідувача кафедри архітектури та реставрації НУ «Львівська політехніка», професора, доктора архітектури.

Важливо зазначити, для Дрогобицької міської територіальної громади всі ці питання є актуальними, адже Дрогобич – це місто з 900-літньою історією. Історико-опорний архітектурний план у місті вже виготовлений.

Найдавніше підприємство з видобутку солі у Галичині ДП «Дрогобицький «Солевиварювальний завод» потребує проведення науково-дослідних робіт з ревіталізації.

Також варто наголосити, що:

– у нашій громаді є понад 200 памʼяток (серед них обʼєкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – церква Святого Юра) внесених до Державного реєстру нерухомих памʼяток, близько 80 – щойно виявлених;

– виготовлення облікової документації є одним із пріоритетних завдань «Програми з охорони культурної спадщини на 2021-2025 роки»;

– понад 70 % памʼяток потребують проведення реставраційних робіт.

Перейти до вмісту