Представник Дитячого парламенту Дрогобича — учасник міжнародної конференції у Стразбурзі

9:21 22 Листопада 2019

Цього тижня у Стразбурзі (Франція) відбулась конференції Ради Європи з нагоди 30-річчя Конвенції ООН щодо прав дитини та перегляду стратегії з прав дитини.

Від ініціативної групи дітей, які моніторили дотримання положень Ланзаротської Конвенції в Україні, був обраний юний делегат-експерт з України — Ростислав Платко.

Йому 15, він з Дрогобича і небайдужий до прав дітей.

На панельній дискусії він виступив з промовою «Сила підтримки. Питання сексуального насильства над дітьми».

Ростислав був ключовим доповідачем на рівні з Головою та Членами Ланзаротського Комітету та спеціалістами з Нідерландів та Ісландії.

Юний дрогобицький парламентар розповів свою історію, роповівши про виклики, з якими діти стикаються в Україні і шляхи їх вирішення.
– «Будь зміною, яку ти хочеш бачити в світі» — цитував Махатма Ганді Ростик.
– «Не соромтеся говорити з нами про сексуальну освіту, дорослі».
– «Об’єднуйте зусилля з нами, дітьми».
– «Тренуйте вчителів говорити з дітьми про кібер-насильство та сексуальну експлуатацію та насильство».
– «ЗМІ, будьте більш чутливими, коли говорите про дітей, не піддавайте нас ризикам».
– «Будьте відповідальними».

Закінчив Ростислав цитатою з пісні “Imagine” Джона Леннона: «You may think I’m a dreamer, but I’m not the only one, I hope one day you’ll join us and the world will be the one».

«Ти можеш вважати, я – мрійник, але я такий не один, я сподіваюся одного дня ти приєднаєшся до нас, і світ стане єдиним цілим».

Важливо було усвідомити, що члени Ланзаротського Комітету посилалися на тези промови Ростислава, відзначивши, що він доніс меседжі про 3 з 5 стовпів Конвенції: Попередження, Освіта, Захист.

Членкиня Комітету говорила про, те, що коли Комітет створювався, її мрією було, щоб діти почали діяти, Ростислав та діти з України здійснили цю мрію.

Перейти до вмісту