Працююча економіка – запорука обороноздатності та підтримки Збройних сил України: чому одні воюють, а інші працюють?

16:07 27 Травня 2024

Вже десять років в Україні триває війна, яку московські окупанти підступно розпочали проти нас, бажаючи загарбати нашу територію, вбивати наш народ, знищувати нашу мову, віру та культуру. Третій рік ця боротьба триває в форматі повномасштабної війни.

За цей час чимало українців, як чоловіків, так і жінок, стали на захист рідної землі та поповнили лави Збройних сил України. З початком повномасштабного вторгнення українці стояли в чергах, аби записатись до лав тероборони та добровольчих військових формувань, створених при територіальних громадах, поповнювали підрозділи Збройних сил України та Нацгвардії. Поміж ними були пересічні українці, службовці органів місцевого самоврядування, вчителі, музиканти, депутати, бізнесмени. Війна не обирає, а захист рідної землі є конституційним обов’язком кожного свідомого українця, незалежно від посад чи рівня фінансового достатку.

За підсумком минулого року, 42% військовозобов’язаних чоловіків у міській раді захищали Україну у складі різних військових формувань та мали статус учасників бойових дій чи ветеранів війни.

Так, з часом поповнювати кадрові резерви захисників України стало важче. Та попри це, не можна забувати, що війна триває не лише на передових позиціях фронту.

Міцна армія – це в першу чергу працююча економіка. Адже для забезпечення обороноздатності та стійкого опору ворогу, на одного воїна має приходитись вісім працюючих українців. Тобто для забезпечення сильної мільйонної армії в країні, вісім мільйонів українців повинні сумлінно працювати, сплачуючи податки.

На жаль, в час повномасштабної війни, в Україні спостерігається загострення кадрового дефіциту – чимало українців виїхали за кордон, чимало працюючих – мобілізувались. Відтак забезпечувати працюючу економіку в країні стає все важче.

Тому тези, якими рясніє інтернет – «все на фронт», «всіх на передову» – є неправильними. Такі маніпулятивні закиди сіють розбрат у суспільстві, що грає на руку ворогу.

Так, оборона країни має бути питанням номер один для всіх українців. Але українська армія повинна підтримуватись саме нашими податками. Бо лише міцний тил може забезпечити гідну підтримку Збройним силам України на передовій. Відтак частина людей має працювати на місцях, забезпечувати роботу важливих галузей в кожній громаді, розвивати бізнес, сплачувати податки та, за можливості, долучатись до благодійних та волонтерських ініціатив.

Станом на сьогоднішній день у виконкомі, виконавчих органах, установах та організаціях Дрогобицької міської ради – близько 48% військовозобов’язаних чоловіків виконували чи виконують свій обов’язок в різних військових підрозділах, задіяних до сфери оборони держави. Частина працівників має бронь для забезпечення важливих функцій громади, інші ж перебувають на обліку в центрах РТЦК та СП та в разі потреби будуть призвані на службу.

Закликаємо мешканців громади, не піддаватись маніпуляціям ворога, адже ворожі інформаційні закиди сіють розбрат в нашому суспільстві. Лише об’єднаними зусиллями ми можемо залишатись сильними та незламними – підтримувати ЗСУ та працювати на нашу перемогу.

Перейти до вмісту