Посилюють спроможність громад: U-LEAD презентував у ДІЯ Центрі Дрогобича програми розвитку для громад Дрогобицького та Самбірського районів
Сьогодні до Дрогобича завітали представники Програма U-LEAD, яка працює над посиленням стійкості громад.
Зараз головна мета організації – підсилення спроможності сторін на національному, регіональному та місцевому рівнях для розширення можливостей органів місцевого самоврядування в громадах, зокрема в часи війни та відбудови.
У заході взяли участь міські голови, заступники міських голів та представники громад Дрогобицького та Самбірського районів.
Про напрямки роботи Програми, активність громад, можливості міжнародного співробітництва, інформаційну та консультаційну підтримку громад розповіла керівниця регіонального офісу U-LEAD у Львівській області Галина Хрущак.
Щотижня U-LEAD проводить інформаційні сесії, презентує каталог відкритих заходів, проводить індивідуальні консультації онлайн та офлайн з виїздом у громади. Фахівці Програми надають підтримку в різних напрямках та регулярно консультують представників ОМС, аби підсилювати спроможність громад в налагодженні відкритої та прозорої роботи, співпраці та пошуку закордонних донорів, реалізації проєктів і тд.
Тематика консультацій є дуже різноманітною. Це: організація роботи ОМС, кадрові питання, управління персоналом, управління фінансами, управління комунальним майном, управління комунальними підприємствами та ін. А також реалізовують програми підтримки. Однак для цього потрібна активність громад, мотивація до участі в проєктах та бажання розвиватись.
Дрогобич має добре налагоджену співпрацю з програмою, досвід реалізації спільних проєктів та міжнародні партнерства.
Дрогобич має історії успіху, ми співпрацюємо над спільними проектами, за нашого сприяння Дрогобич налагодив тісне партнерство з словенським містом Храстник. Тому ми завжди впевнено рекомендуємо Дрогобицьку громаду для подальших проєктів. Також це плюс для донорів, які хочуть бачити позитивні історії міста», – наголосила Галина Хрущак.
Зараз U-LEAD працює над консультаційною підтримкою громад, аби давати практичні поради та допомагати громадам розвиватись та залучати кошти міжнародних фондів.
Готуючи програми, ми намагаємось давати практичні поради. Є речі, на які ми не можемо вплинути, закони змінюються дуже швидко, що потребує дуже швидкого реагування. Але ми зі своєї сторони намагаємось допомагати громадам виконувати вимоги закону і попри труднощі сьогодення робити це не абияк, а якісно», – наголосила керівниця регіонального офісу U-LEAD.
Серед запитів громад – проведення навчання офлайн, так як живе спілкування та тренінги допомагають краще засвоювати інформацію та практикувати навички написання проєктів,
На друге півріччя організація планує – проведення моніторингів стратегії розвитку, підготовку бюджетів 2025, проведення сходинок для спеціалістів служби в ОМС, доступ до публічної інформації та управління комунальним майном.