Посилюють медичну співпрацю та запрошуть лікарів Дрогобича на обмін досвідом у Німеччину: перші результати візиту офіційної делегації із Грайфсвальда

10:26 30 Травня 2024

Промоніторили стан потреб КНП «Дрогобицька міська лікарня №1», оглянули реалізовані спільні проєкти із забезпечення медустанови необхідним обладнанням та дали практичний семінар лікарям психіатрам – у Дрогобичі з дводенним візитом перебуває офіційна делегація з Грайфсвальду. Очолює делегацію бургомістр Грайфсвальду д-р Штефан Фассбіндер, з яким прибули представники медичної спільноти міста.

Дружні та партнерські стосунки між двома містами зав’язалися ще у 2017 році, відтак у 2019 між Дрогобичем та Грайфсвальдом було підписано договір про співпрацю. Що стосується медичного партнерства то ще в 2020 році Грайфсвальд допоміг закупити низку необхідного медичного обладнання для першої міської лікарні Дрогобича. Це – апарат штучної вентеляції легенів, відсмоктувачі, медичні ліжка з електромоторами, матраци протилежневі, монітори пацієнта, кисневі концентратори тощо. Усе обладнання розприділили між відділами лікарні та надають ним необхідну професійну допомогу.

Як використовують обладнання гостям делегації продемонстрували та загалом поділились успіхами медустанови за останні роки – керівник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба та директор КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» Андрій Коцюба.

За словами Андрія Коцюби – перша міська лікарня, яка згідно медичної реформи визнана кластерною, щорічно проліковує понад 17 тис. пацієнтів та здійснює понад 4 тис. операційних втручань в стаціонарі. Серед пріоритетних послуг – допомога у лікуванні  інфарктів, проведення стентувань та допомога при важких станах пов’язаних із серцево-судинними недугами.

Представники Грайфсвальдської делегації мали змогу відвідати відділи лікарні та ознайомитись із їхньою роботою. Зокрема, оглянули відділення екстренної медичної допомоги, яке одним із перших приймає пацієнтів. Відділення відремонтовано згідно сучасних вимог та оснащено усім необхідним – від обладнання, рентгену до оглядових кабінетів.

Також було продемонстровано роботу комп’ютерного томографу, який лікарня отримала по державній програмі.

Що стосується реанімаційного відділення медустанови – тут зосереджено чи не найбільше обладнання, яке лікарня одержала внаслідок співпраці із Грайфсвальдом – це і апарат ШВЛ, і медичні ліжка, і монітори пацієнта тощо. Усе щоденно використовується у роботі медиків.

У відділенні інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії гостей делегації ознайомили із роботою ангіографа, апарату за допомогою якого медики надають вчасну та якісну допомогу при інфарктах, обстежують судини, проводять операції зі стентування. Кількість важких станів та серцево-судинних недуг, на жаль, щорічно зростає. Адже тут свій відбиток вносить війна та стреси пов’язані із нею.

Паралельно, колеги з університетської клініки Грайфсвальда розповіли про роботу свого медичного закладу, чисельність медперсоналу, який практично в 3 рази перевищує кількість працівників лікарні Дрогобича, вели мову про страхову медицину тощо. Найголовніше  – медики Грайфсвальда готові прийняти на кількатижневі курси лікарів із Дрогобича, а також готові й надалі допомагати із забезпеченням необхідною апаратурою та обладнанням лікарні міста.

Окрім відвідин медичного закладу Дрогобича, у конференц-залі «Дія.Центру» професор, доктор Єва-Лотта Бракемайєр дала практичний семінар лікарям психіатрам, медикам екстренної медичної допомоги та лікарям з невідкладних станів. За словами Єви-Лотти Бракемайєр, з перших днів повномасштабного вторгнення Грайфсвальд прийняв чимало українців. З багатьма із ними працювали місцеві психологи та реабілітологи. В ході семінару докторка поділилась практиками із групової психології та сеансами психотерапії, залучила присутніх до спільних практик і обговорень. Також для дрогобицьких психологів німецькі колеги  готові провести онлайн курси та семінари.

Також у ході візиту представники німецької делегації відвідали КНП «Дрогобицька міська поліклініка», де ознайомились з роботою Колцентру. Окрім цього було здійснено візит в КНП «Стебницька міська лікарня», де медики з Німеччини оглянули новоорганізований Центр психічного здоровʼя та інші відділення лікарні. Також члени офіційної делегації провели лекцію по психології у Дрогобицькій міській поліклініці

Перейти до вмісту