Посилюють співпрацю: у Дрогобич з офіційним візитом завітала словенська делегація із Храстника

8 Вересня 16:05

Готові ділитись досвідом в спорудженні комунального житла та в питаннях переробки сміття – з такою метою в місто Котермака 8 вересня завітала офіційна делегація із міста Храстник, Словенія. Зокрема, у Дрогобич прибули – Марко Функл, мер громади Храстник та Енес Ракові, директор сміттєпереробного заводу. Почесну делегацію зустріли міський голова Тарас Кучма, заступник з комунальних питань Василь Качмар та директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка, менеджер КУ «Інститут міста Дрогобича» Юрій Яцків.

Бесіду розпочали із того, що міський голова Тарас Кучма ознайомив присутніх із викликами та завданнями, які постали перед містом Котермака та Дрогобицькою громадою із повномасштабним вторгненням – це і прийом ВПО, і прийом релокованого бізнесу, спорудження житла для переміщених осіб, допомога і підтримка військових та міст, що постраждали від обстрілів і окупації.

Попри непростий час викликів Дрогобич продовжує розвиватись. Ми споруджуємо житло для ВПО, покращуємо матеріально-технічні бази наших лікарень, розвиваємо освіту та дбаємо про комунальну сферу міста. Радіємо, що наша співпраця із Храстником лиш набирає обертів та посилюється. Хочемо переймати ваш досвід у спорудженні комунального житла, яке зараз для нас вкрай необхідне. Також маємо намір переймати досвід Храстника у питанні переробки сміття, реабілітації постраждалих від війни та багатьох інших питаннях. Тож вірю, що спільно реалізуємо не один масштабний та корисний проєкт, – звернувся до почесних гостей очільник громади Тарас Кучма.

Своєю чергою Марко Функл, мер громади Храстник запевнив, що їхнє місто готове ділитись корисним досвідом та допомагати і підтримувати Дрогобич в різних сферах життєдіяльності.

Для нас честь підтримати вас та ваше місто у цей непростий період – час війни. Усі мешканці Храстіка та Словенії, загалом, найперше бажають вам одного – перемоги та миру. Підтримуємо ваше прагнення в реалізації проєктів в комунальній та житловій сферах міста, а також в питанні реабілітації людей, які постраждали від військової агресії, – зазначив Марко Функл, мер Храстника.

У планах делегації – зустріч із представниками комунальних підприємств міста, медичної галузі та місцями проживання ВПО.

Також почесні гості взяли участь у віче та спільній молитві з нагоди Дня міста.

Додамо, у квітні 2022 р. під час візиту мера Храстника Марка Функла у Дрогобич зі Словенії у місто Котермака доставили гуманітарну допомогу, яку згодом скерували до міст Тростянець та Буча. Також очільники Храстника та Дрогобича підписали Угоду про майбутню співпрацю та партнерство у галузях освіти, культури, економіки та надання допомоги Україні. Окрім цього Храстник скеровував допомогу і для ВПО.

Перейти до вмісту